Začněte s cyklistikou. Pořiďte si správné vybavení

Cyklistika je velice oblíbený sport, protože celkově podporuje funkci organismu. Dostanete se do perfektní kondice, zhubnete přebytečné kilogramy, zabavíte se během volných dnů. Pokud teprve plánujete se cyklistice věnovat, investujte do vhodného vybavení, se kterým se stane jízda na kole komfortnější a bezpečnější. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno potřebujete.

V první řadě se zaměřte na celoodpružené kolo. Počítejte s tím, že právě kolo představuje největší investici, která se pohybuje v řádu několika desítek tisíc korun. Postupem času si možná budete chtít koupit nějaký profesionální model, u něj se cena šplhá klidně i nad sto tisíc korun.

Cyklistické rukavice a vhodné oblečení

V okamžiku, kdy si vyberete kolo, nesmíte zapomenout na další věci. O bezpečnost se postará cyklistická helma, která chrání hlavu při případném pádu. Helma vám může zachránit život, protože některé pády z kola jsou opravdu ošklivé. Dále potřebujete vhodné cyklistické oblečení. Dokonale odvádí pot od těla, takže se nemusíte bát nachlazení. Poskytuje pohodlí po celou dobu jízdy. Dres na kolo, cyklistické kraťasy, funkční prádlo, ponožky, cyklistické bundy – nabídka oblečení je opravdu široká.

Jak v letním, tak i v zimní počasí se hodí rukavice na kolo. Během zimních měsíců jsou vhodné teplejší varianty, abyste neměli omrzliny.

S batohem je cestování pohodlnější

Pokud si chcete s sebou sbalit i svačinu, ještě si pořiďte batoh na kolo. Zajímavou alternativou je modulární batoh PRISM, jenž plní i bezpečnostní funkci. Chrání totiž páteř, protože kromě toho, že slouží jako batoh, má v sobě integrovaný páteřák.

Chcete si koupit vskutku kvalitní vybavení na cyklistiku? Podívejte se do nabídky e-shopu Singltrek. Pod názvem Singltrek můžete znát nejen obchod s cyklistickými potřebami, ale i pečlivě udržované stezky nejen pro MTB.