Zahradní lehátko ze sudu stojí pár korun. Vyrobit ho je jednoduché

Zahradní lehátko nemusíte  kupovat, za drahé peníze. Lze si ho i vyrobit. Ze starého sudu a pár kusů dřeva. Pokud nevěříte, podívejte se na tento návod, který vás celým postupem výroby provede od začátku do konce, kde je skvěle vypadající, pohodlné lehátko s velkou nosností.

Sud je třeba nařezat

Jako první se začíná pracovat s plastovým sudem. Ten je třeba nařezat na kousky, které budou stejně široké. Postupujte opatrně a pečlivě a vždy odřezávejte jeden pruh za druhým. Když je vše nařezáno, je třeba vzít do ruky také brusný papír a jednotlivé řezy začistit, aby byly dokonale hladké a na dotek příjemné.

Dále je vhodné jednotlivé nařezané pruhy sudu natřít. Jak pro estetiku, tak zvýšení odolnosti. Jakou barvu zvolíte, to je čistě jenom na vás. Fantazii se v této fázi meze nekladou. Vše natřete a poté nechte důkladně zaschnout. Tím máte hotovou první přípravou část.

Sestavte dřevěnou konstrukci

Když je sud nařezán, je třeba vyrobit dřevěnou konstrukci. Dřevo je materiálem, který zaujme svou odolností, pevností a životností. Proto je na zahradní lehátko nejlepší volbou. Pamatujte také, že tvar konstrukce dá výsledný vzhled vašemu lehátku. Proto se nebojte být originální, stejně jako na návodu, který najdete níže.

Jdeme kompletovat

Přípravné fáze jsou hotové, a tak se můžete pustit do kompletace vašeho lehátka. Jednotlivé nařezané pruhy sudu poslouží jako výplet. Důležitá je jejich správná poloha a také jejich křížení na dřevěnou konstrukci je také nezapomeňte pevně přichytit pomocí vrutů. A dále? Vaše zahradní lehátko ze starého sudu je hotové. Jediným následným krokem už je jenom jeho vyzkoušení a možnost si na něm konečně dokonale odpočinout. A pokud máte sudů více, lze si přes zimu vyrobit kompletní sadu zahradního nábytku, která vám na léto přijde vhod.