Zajímavé sporty o kterých jste možná ještě neslyšeli

Patříte mezi ty, kteří se nebojí zkoušet nové věci? Naopak vás každá nová aktivita nabíjí a nebojíte se adrenalinu? Pak pro vás máme výběr sportů, které by vás mohli zajímat! S chutí do toho!

Canyoning

V neoprenu, teniskách, v sedáku a s helmou na hlavě. Takhle můžete nejčastěji potkat vyznavače tohoto adrenalinového sportu. Nejčastěji v tomto vybavení zdolávají vyznavači canyoningu kaňon řeky. Při sestupu kombinují plavání, skoky do vody a lezení po skalách. A to vše v obětí překrásné přírody. Skvělá zábava, za kterou se ale musí trochu cestovat. Nejlepší a zároveň nejbližší kaňony najdete ve Slovinsku a Rakousku.

Paddleboarding

Pravděpodobně jste již na jakékoli vodní ploše zaznamenali někoho, kdo stojí na dlouhém prkně a jedním pádlem se pohybuje sem a tam. Ano, to je paddleboarding. Jeden z nejvíc všestranných vodních sportů, který se dá provozovat ve stoje, v sedě nebo v kleče vám skvělým způsobem ukrátí chvíle u vody. Neváhejte a pořiďte si SUP paddleboard pro celou rodinu. Pokud jste spíše adrenalinově založení, pak ho neváhejte vzít s sebou k moři do vln nebo na řeku. Tady ale primárně nezapomínejte na svou bezpečnost!

Ultimate frisbee

Týmová hra, která se hraje s frisbee talířem je pořádná makačka! Dva týmy proti sobě házejí talířem, který musí chytit v tzv. koncové zóně, za což získávají body. Vítězí družstvo s vyšším počtem bodů na konci sto minutové hrací doby nebo to, které dříve dosáhne 15 bodů. Jistí si buďte jedním – v této hře se jen tak nezastavíte.

Lakros

Také patří mezi týmové hry a také se u něj zapotíte. Historie lakrosu sahá až k indiánům. Se speciálními lakrosovými holemi, které jsou na svých koncích vybavené síťkou na zachycení a držení míčku se snažíte míček umístit do branky soupeře. Na to máte hrací dobu 50 minut, která je rozdělená do dvou částí. Vysoká míra návykovosti a zábavy zaručena!

Hydrofoil

Hydrofoil označuje zařízení, na kterém se můžete prohánět po vodě, aniž by vám k tomu pomáhal vítr. Jedná se vlastně o speciální surf opatřený křídlem nebo křídly, kterým můžete podložit svůj paddleboard a vyrazit vstříc novým zážitkům. A že budou pořádně adrenalinové, tím si buďte jistí! Podívejte se na video a na nabídku hydrofoilu.

Pole dance

Tanec u tyče už dávno nepatří jen do nočních klubů. V tuto chvíli je to velmi oblíbený sport, který protáhne i svaly, o kterých možná nevíte, že je máte. Kombinace gymnastiky a silového cvičení z něj dělá velmi komplexní záležitost. A pozor – v dnešní době už není záležitostí jen pro dámy!

Flirt dance

A u tance ještě chvilku zůstaneme. Pod pojmem flirt dance se ukrývá označení pro tanec, který obsahuje velmi ženské a sexy prvky. Často se také tančí na vysokých podpatcích, které v kombinaci s legínami nebo tepláky tvoří zajímavé kombinace. A pozor – stejně jako pole dance už nemusí být jen doménou ženské části populace.

Aerial hoop

Vzdušná akrobacie v kruzích, to je aerial hoop. Gymnastika, silový trénink a taky trocha adrenalinu. To vše v sobě kombinuje tento sport, který se odehrává značný kousek nad zemí ve speciálně vyrobeném kruhu. Stejně jako pool dance vás ze začátku může bolet, ale s každou další lekcí vás přesvědčí o tom, že některou bolest se vyplatí vydržet!