Zaměstnanci klenotnictví se vypořádali se zlodějem po svém. Zabránili mu odnést si jediný šperk

Fotografie: A P Monblat / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Záludné kriminální případy v obchodech často uniknou trestu a sotva se zaregistrují u orgánů činných v trestním řízení. Zaměstnanci mohou mnohdy jen přihlížet, nebo bojovat. 

K nedávnému incidentu došlo v El Monte v Kalifornii po poledních hodinách. Zaměstnanci Meza’s Jewelry získali v tu dobu širokou pozornost, když se rozhodli pro dobro svého obchodu zabojovat. Pracovníci tohoto klenotnictví totiž zmařili pokus o loupež, který dokonce proběhl za bílého dne. „Incident začal, když přišel muž ozbrojený kladivem a podle zaměstnanců rozbil vitrínu. Ostatním také vyhrožoval pepřákem,“ řekl jeden z kolemjdoucích.

Zaměstnanci se nenechali zastrašit a dali lupiči lekci

Podle místních médií zpráva od policie El Monte pojmenovala incident jako „konfrontace s podezřelým“, což je vzhledem k videu dost mírný popis. Moc lupiče se totiž velice rychle přenesla na zaměstnance, kteří si to s ním šli vyřídit ven. V tu chvíli vypadalo, že se lupič chce vytratit, ale zaměstnanci ho popadli a lupič skutečně narazil. Na konci nakládačky mohl být rád, že mu alespoň zůstaly kalhoty.

Lupič dostal, co si zasloužil

Podobných případů je ve větších městech Spojených států mnoho a často se týkají kontroverzních a politických názorů. Mnohdy se tyto případy dokonce obrátí na stranu lupičů, ale to se naštěstí v tomto případě nestalo. Zaměstnanci Meza’s Jewelry tedy nebudou obviněni za své jednání během incidentu, což je dle většiny názorů na sociálních sítích naprosto v pořádku.

Jak předcházet zbytečným konfliktům v obchodech?

Zaměstnanci obchodu byli považováni za hrdiny, avšak k takovým situacím by vůbec nemělo docházet. Bohužel, problematika těchto vloupání často vyžaduje odvetné jednání pracovníků odchodu. Namísto spoléhání se na jednotlivce, kteří dosáhnou spravedlnosti, by Kalifornie mohla účinně řešit své problémy s krádežemi úplně jinak. Jednoduše se jedná o způsob „smart-and-grab“, což je zavedení zastrašujících prostředků, které by rozhodně měly zamezit zbytečnému násilí.

Senior zastavil bankovní loupež aktem laskavosti a empatie vůči zloději. Policejní zásahová jednotka nebyla potřeba

Zdroj: Inspired Stories

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]