Skladník dal výpověď poté, co se zasekl na vysokozdvižném vozíku. Volal o pomoc, ale od kolegů schytal výsměch

Fotografie: Nick Saltmarsh / Creative Commons / Attribution 2.0

Muž sundával velkou krabici z horního regálu. Ta však byla příliš těžká a zavalila ho ve vysokozdvižném vozíku. Zpanikařil a začal volat o pomoc.

Zná to nejspíš každý. „Den blbec“ v práci se málokomu vyhne. Tento mladý muž však byl u svého neúspěchu natočen na video, které později zhlédly miliony lidí. Rozhodl se proto, že dá výpověď. Bál se, že by ho zákazníci mohli šikanovat. Podívejte se, jak se mu nedařilo se s těžkou krabicí popasovat – a měl velké štěstí, že vše neskončilo úrazem.

Neodhadl tíhu krabice, která ho zavalila

Incident se odehrál v obchodě s nábytkem Lowe v americké Indianě. Jeden ze zaměstnanců měl pro zákazníka sundat velkou krabici se zahradním nábytkem z horní police. Na záznamu tak můžeme vidět, jak stojí na vysokozdvižném vozíku a pokouší se velkou krabici z police sundat. Postupně ji překlápí do vozíku a ostatní zaměstnanci mu radí, jak má postupovat.

Krabice je však tak velká, že se do klece vozíku nevejde, a on ji tak musí zespodu podpírat rukama. Jakmile se krabice překlopí na vozík plnou vahou, muž zjistí, že je opravdu těžká a že ji neudrží. Rozhodne se tedy, že ji zase vrátí na místo. To se mu už ale nedaří a pod těžkou váhou začne za chvíli sténat. Snaží se tak rychle sjet s plošinou dolů a doufá, že tam už mu někdo pomůže.

Zoufale mačká všechna tlačítka

Plošina vozíku se však zasekne a ostatní zaměstnanci nemohou na krabici dosáhnout, aby muži nějak pomohli. To už skřípnutý muž volá o pomoc. Vidíme, jak mu kolega přichází poradit a snaží se ho povzbudit. Klidným hlasem mu řekne: „Sjeď dolů.“ Muž ve vozíku však panikaří. Volá o pomoc a snaží se mačkat všechna tlačítka, aby už se těžké krabice zbavil. Plošina však zůstává zaseknutá. Od přihlížejících kolegů dostal jen výsměch.

Kolega mu stále opakuje, ať sjede dolů. Zoufalý muž už na něj křičí: „Já nemůžu, ta mašina nefunguje!“ Podaří se mu však krabici alespoň z části opřít o nižší regál, a tak si od tíhy ulevit. Mezitím přichází další zaměstnanci. Jeden se snaží zjistit, proč se plošina zasekla, a ostatní ho uklidňují, aby nepanikařil, že už mu jdou na pomoc. Tady záznam natočený zákazníkem končí.

Dal výpověď, bál se šikany

Víme však, že se zaměstnance podařilo vyprostit živého a zdravého. Nakonec ho však tato událost stála místo. Poté, co dal zákazník video na internet, vidělo ho během krátké chvíle několik milionů lidí. Rodina zaměstnance se pak vyjádřila, že mluvil se svými manažery a všichni měli obavy o jeho bezpečnost, kdyby se vrátil do práce: „Lidé jsou blázni a on se bál, že lidé přijdou do obchodu a budou ho obtěžovat nebo se mu posmívat,“ dodal člen rodiny.

Ani samotný obchod nebyl ze zveřejnění videa nadšený a bylo jasné, že se k tomuto incidentu budou muset vyjádřit. „Bezpečnost našich pracovníků a zákazníků je zakotvena v naší kultuře v Lowe a akce v tomto videu jsou v rozporu se školením, které zaměstnancům poskytujeme,“ řekl mluvčí obchodu Larry Costello. Zdá se, že pracovník úplně neodhadl situaci. Obchod však chystá zopakovat všechna bezpečnostní školení. Ta se v případě vysokozdvižných vozíků musí ze zákona provádět jednou ročně.

Zdroj: Entrepreneur

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*