Důvod, proč nikdy nesmíte nechat zapojenou nabíječku v zásuvce, když nenabíjí žádné zařízení, vás nemile zaskočí

Fotografie: Depositphotos

V dnešní době existuje nabíječka snad úplně od všeho a člověk už si ani nedokáže představit život bez různých zařízení a nabíječek na ně.

Na sociálních sítích koluje opravdu velké množství fám. Mezi nimi najdeme i tu, která tvrdí, že připojená nabíječka do elektřiny může začít hořet. Hodně lidí tomu nevěří a kladou si otázku, jestli je toto riziko doopravdy prokázáno, nebo se jedná pouze o lživé informace. Proto dnes přinášíme pár důvodů, proč byste rozhodně neměli nechávat nabíječku zapojenou v zásuvce.

Bez nabíječek si neumíme představit život

Dnes jsou telefony, tablety a notebooky věci, bez kterých si už nedokážete představit život. Není novinkou, že se většinou večer lidé rozhodnou, že si dají všechna tato zařízení nabít, aby se přes noc nabila baterka úplně do plna. Z těchto zařízení se staly nástroje, od kterých se lidé nedokáží odtrhnout a jejich nabíjení je víceméně každodenní rutinou. Někdy se ale stane, že nabíječka zůstane v zásuvce a to právě není vůbec dobré.

Fotografie: Pixabay

Riziko domácích úrazů

Ať už se jedná o nabíječku na notebook, telefon nebo elektronickou cigaretu, existuje riziko, že se zařízení přehřeje, pokud jej necháte zapojené na prázdno. Některé druhy nabíječek dokonce nevyhovují předpisům, pokud jde o elektrickou bezpečnost.

Hodně z nich má nedokonalou izolaci mezi vstupem a výstupem nabíječky, což by mohlo způsobit úraz elektrickým proudem. Nabíječky mohou způsobit také zkrat nebo v nejhorším případě požár.

Fotografie: Pixabay

Velká spotřeba energie

Když přestaneme myslet na úrazy, je třeba si připomenout to, že takto zapojené nabíječky spotřebovávají opravdu velké množství energie. Může se zdát, že když nabíječka nic nenabíjí, nebere to žádnou energii. Ale opak je bohužel pravdou. Abyste se vyhnuli zbytečnému plýtvání energie, nezapomeňte odpojit nabíječku ihned po dobití zařízení.

Fotografie: Pixabay

Jak udržet baterii v telefonu

Nikdy nenechávejte telefon zapojený v nabíječce, když už je plně nabitý. Nechávejte telefon vždy úplně vybít, a poté nabít až do 100%, protože časté odpojování a zapojování baterii v telefonu hodně ničí. Nevystavujte telefon přímému slunci, mohla by se nafouknout a potom dokonce vybouchnout.

Zdroj: The Irish Times

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]