Milovaná hlavní hvězda ikonických filmů zemřela v 86 letech. Fanoušci i kolegové společně truchlí

svíčky
Fotografie: Freepik

Známý herec a hudebník zemřel ve věku 86 let. Proslavil se nejen na filmovém plátně, ale i jako hudební interpret. Věnoval se také psaní nebo chovu koní.

Guy Marchand se narodil do chudých poměrů. Působil ve francouzské legii a zúčastnil se alžírské války. Na filmovém plátně se proslavil až po třicítce. Většinou se objevoval ve vedlejších rolích, po boku slavnějších hvězd. Byl všestranně nadaný, hrál na několik hudebních nástrojů a vydal přes dvacet alb. Věnoval se také boxu, psaní románů nebo trénování póla.

Proslavil se ve filmu s Bardotovou a Venturou

Syn obchodníka s kovovým šrotem se narodil 22. května 1937 v Paříži. Studoval na Lyceu a přivydělával si hrou na klarinet v nočních klubech. Později vstoupil do francouzských legií, kde působil jako podporučík parašutistů. Zúčastnil se také alžírské války. Jeho dobrá fyzická kondice ho předurčila k detektivnímu a krimi žánru, kde se většinou objevoval ve vedlejších rolích po boku známých herců.

„Ve filmu debutoval v roce 1971 snímkem Rumový bulvár s Linem Venturou a Brigitte Bardotovou v hlavních rolích,“ uvádí Wikipedie. V tomto filmu uplatnil také svůj hudební talent v roli herce bavícího společnost hrou na klavír a zpěvem. Guy Marchand byl multiinstrumentalista. Hrál na klavír, saxofon a klarinet. Věnoval se hudebním žánrům jazz, blues a tango a za svůj život vydal přibližně dvacet hudebních alb.

Napsal dva romány a choval koně

Asi nejvíce ho proslavila role soukromého detektiva Nestora Burmy, kterého si zahrál ve filmu a o deset let později i v televizním seriálu, jenž měl nakonec 40 epizod. Diváci jej také znají z komedie Bezva finta, kde si zahrál po boku Jeana-Paula Belmonda. K dalším jeho známým filmům, jak uvedla CNNPrimaNews, patří Něžné kuře, kde si zahrál s Annie Girardot, romantické drama V Paříži nebo akční komedie Prohnilí proti prohnilým.

Za roli inspektora Belmonta ve filmu Svědek (1981) obdržel filmovou cenu César za nejlepší vedlejší roli. Zahrál si také s Gérardem Depardieu ve filmu Povolání: Učitel z roku 1996. Guy Marchand byl nesmírně všestranný a věnoval se řadě zajímavých koníčků. Vzešel z nuzných poměrů a nevadilo mu žít třeba v přívěsu. Věnoval se boxu, ale byl také chovatelem koní a trenérem póla. Založil dokonce první ženský tým póla na světě.

V 61 letech zemřela hlavní hvězda nejoblíbenějšího seriálu poslední dekády. Celý filmový svět smutní

Byl čestným prezidentem asociace, která pomáhá ženám trpícím osteoporózou. Napsal také svoji autobiografii a dva romány. Zemřel 15. prosince 2023 ve francouzském Cavaillon v oblasti Provence. Bylo mu 86 let. Jen dva dny po něm pak zemřel další slavný herec, který propůjčil hlas známé postavě z počítačových her. O jeho úmrtí jsme na SvětěKreativity také psali.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]