V úctyhodném věku zemřela populární herečka. O jejích ikonických rolích budeme mluvit ještě desítky let

Fotografie: Sevela.p / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Ve věku 95 let zemřela herečka a modelka, která se v 50. letech těšila nebývalé popularitě. Zahrála si také ve filmu s Marilyn Monroe.

Web CNNPrimaNews přinesl zprávu o úmrtí herečky Roxanne Rosedale. Její hvězda zářila především v 50. letech, kdy moderovala populární soutěž a rovněž se objevila ve slavném filmu Slaměný vdovec, a to po boku Marilyn Monroe. Roxanne zemřela 2. května v pečovatelském domě v Minneapolis.

Proslavila ji zábavná televizní soutěž

Dolores Evelyn Rosedale, známá jako Roxanne, se narodila 20. března 1929 v Minneapolis. Vystudovala módní návrhářství a v roce 1947 vyhrála druhé místo na Miss Minneapolis. Poté se přestěhovala do New Yorku a stala se modelkou. V televizi se poprvé objevila jako asistentka v populární soutěži CBS, Beat the Clock. Soutěžící tu museli ve stanoveném čase splnit bláznivé úkoly. Roxanne je divákům představovala a předávala jim ceny.

Díky pořadu se z Roxanne stala obrovská televizní hvězda. V této době se objevila na obálkách většiny módních časopisů jako Life nebo Look. Dokonce měla i vlastní panenku. V roce 1952 se objevila ve své první roli CBS Casey, fotograf zločinu, po boku Richarda Carlylea. V roce 1952 si pak střihla roli i ve známém snímku Slaměný vdovec s Marilyn Monroe v hlavní roli.

Do uměleckého nebe odešla ikonická česká tanečnice. Její přínos pro naši kulturu ocenila celá země

Později se vrátila zpět do Minneapolis

Z populární soutěže odešla v roce 1955 a nahradila ji Beverly Bentleyová. V roce 1954 se provdala za obchodníka Toma Roddyho a brzy přivítali na svět prvorozenou dceru Ann. Ta také úmrtí své slavné matky potvrdila pro TheHollywoodReporter. V roce 1956 se Roxanne objevila také na Broadwayi ve filmu A Hatful of Rain a v kriminálním dramatu The Young Don’t Cry.

Poté se s rodinou přestěhovala zpět do Minneapolis, kde se i nadále věnovala modelingu. Se svým prvním manželem měla celkem pět dětí. Později se provdala za Stanleyho Shanedlinga, právníka a soudce z Minneapolis. Na SvětěKreativity jsme informovali rovněž o úmrtí slovenské hudebnice Stanislavy Apfelové, která prohrála boj s rakovinou. Bylo jí pouhých 34 let.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*