V mladém věku zemřela milovaná hudebnice, jejíž písně stále hrají v Česku i na Slovensku

Fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Statečně bojovala hudebnice a maminka malé holčičky s rakovinou prsu. Ačkoliv se podařilo vybrat na drahý lék, nakonec už bylo pozdě.

Web TN informuje o smutné zprávě, která přišla ze Slovenska. Hudebnice Stanislava Apfelová podlehla rakovině, která se jí po několika letech vrátila. Nadějí pro ni byl drahý lék, na nějž se jí složila široká veřejnost. Pro ni samotnou však už bylo pozdě. Jejím posledním vítězstvím byl fakt, že nadějnou léčbu bude díky jejímu přičinění proplácet pojišťovna. Šanci na život tak dostanou ženy s podobnou diagnózou.

Rakovina se v únoru vrátila

Stanislava Apfelová byla slovenská hudebnice a kytaristka skupin Zlokot a Toddler Punk. V úterý 21. května její manžel na sociálních sítích oznámil smutnou zprávu. Stanislava podlehla zákeřné rakovině v pouhých 34 letech. Poprvé se přitom u ní rakovina prsu potvrdila před pár lety, když bylo její dceři půl roku. Díky klasické léčbě se ji podařilo porazit. Bohužel však ne na dlouho.

Letos v únoru se jí rakovina opět vrátila. Tentokrát byl však jedinou nadějí lék Sacituzumbab Govitecan – Trodelvy, který ovšem slovenská pojišťovna neproplácí. „Nevím, co na to říct. Je mi 34 let, mám malou dceru, celý život mám před sebou. V České republice nebo v Rakousku mají lidé tuto léčbu k dispozici a mě to má stát 4 500 eur (asi 111 tis. korun – pozn. red.) za dávku? Když jsem se to dozvěděla, vyděsilo mě to,“ prohlásila tehdy pro televizi Markíza.

Smrt milované české herečky otřásla zemí. Díky ikonickým rolím bude žít v naší paměti ještě dlouhá léta

Pojišťovna potvrdila, že nově bude lék proplácet

Na léčbu tak nemohla nastoupit ihned, ale díky solidaritě lidí se podařilo vybrat během pěti dní přes sedm milionů korun. To bylo více než dost a část peněz tak putovala i na zaplacení léčby dalším lidem s podobnými problémy.

Pro Stanku však už bylo pozdě. Zemřela ve věku 34 let a zanechala po sobě truchlícího manžela a čtyřletou dcerku. Její příběh však pomohl rozhýbat věci a díky ní tak budou mít další ženy šanci dostat se k účinné léčbě. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nečekaném úmrtí milovaného herce a baletního mistra, Vlastimila Harapese.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*