Smrt milované české herečky otřásla zemí. Díky ikonickým rolím bude žít v naší paměti ještě dlouhá léta

Fotografie: Sevela.p / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Na herečku Simonu Postlerovou vzpomínali kolegové na jevišti Divadla na Vinohradech i v jejím oblíbeném kostele Sv. Ludmily, kam pravidelně docházela.

Jako blesk z čistého nebe přišla 5. května zpráva o náhlém úmrtí herečky a dabérky Simony Postlerové. O úmrtí podle SeznamZprávy informoval nadační fond Dvojka srdcem. V úterý pak proběhlo poslední rozloučení s oblíbenou herečkou, a to na domovské scéně Divadla na Vinohradech a následně v kostela sv. Ludmily. Se Simonou Postlerovou se přišla rozloučit široká veřejnost i mnoho známých tváří z řad jejích kolegů.

Loučila se celá řada známých tváří

14. května proběhlo rozloučení s oblíbenou herečkou, které začalo již v 10 hodin otevřením Divadla na Vinohradech pro veřejnost. Smuteční obřad pak začal v 11:00. V divadle se sešlo mnoho známých tváří a hereččiných kolegů. Nechyběla například Taťjana Medvecká, Jiřina Bohdalová, Svatopluk Skopal, Václav Vydra, Simona Stašová, Jiří Štěpnička, Bára Hrzánová či Tomáš Töpfer.

Rakev obklopená věnci a květinami byla umístěna na jevišti. Za kolegy z divadla se se Simonou Postlerovou rozloučil ředitel Tomáš Töpfer. Za rodinu pak promluvila její dcera Jana Magdaléna Hrášková. Více než třicet let byla oporou zdejšího hereckého souboru, ale také úžasnou, empatickou, nápomocnou kolegyní a kamarádkou. Na našem jevišti ztvárnila téměř 40 nezapomenutelných hereckých postav,“ cituje PražskýDeník vyjádření vinohradské scény.

V 79 letech zemřel milovaný herec z kultovních filmů, které diváci dodnes sledují několikrát ročně

V kostele byla pravidelnou návštěvnicí

Po rozloučení s divadlem se vzpomínkový akt přesunul do nedalekého kostela sv. Ludmily na Náměstí Míru, v němž byla jako silně věřící pravidelnou návštěvnicí. Na zádušní mši, která začala ve 13:00, se s herečkou rozloučil plný kostel truchlících i několik farářů, s nimiž se velmi dobře znala. Následovalo rozloučení a uložení do hrobu v úzkém rodinném kruhu.

Krom divadla znají diváci herečku rovněž z dabingu i televizních obrazovek. Zahrála si v seriálech Četnické humoresky, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, v Ordinace v růžové zahradě nebo Chlapci a chlapi. Z filmů pak můžeme vzpomenout na Jedna kočka za druhou, Divnovlásky, Zámek v Čechách nebo Tancuj Matyldo.

Svůj hlas rovněž propůjčila celé řadě zahraničních hereček. Dabovala tak například Annie Hackerovou v Jistě, pane ministře nebo Audrey Hepburnovou ve filmu Snídaně u Tiffanyho. V roce 2002 získala také Cenu Františka Filipovského za dabing herečky Emmy Thompsonové ve filmu Vtip. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o úmrtí bývalého hokejisty Michala Turka, jehož kariéru přerušila nemoc. Zemřel ve věku pouhých 35 let.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*