Zemřela hvězda kultovního filmu, který sledují Češi několikrát ročně

Fotografie: Alexander Batrakov / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Do uměleckého nebe odešel mimořádně talentovaný americký sportovec a herec, který ztvárnil role v legendárních akčních filmech.

Carl Weathers zemřel pokojně 1. února ve svém domě v Los Angeles. Příčinu úmrtí však rodina nezveřejnila. Wheathers byl podle Wikipedie všestranný sportovec, herec a režisér. Proslavil se především rolemi ve snímcích Predátor a filmové sérii Rocky. Ztvárnil však i desítky dalších filmových a seriálových rolí. Za tu poslední, v seriálu Mandalorian, byl nominován na cenu Emmy.

Působil jako profesionální fotbalista

Herec, režisér a fotbalista Carl Weathers zemřel klidně ve spánku 1. února. „Carl byl výjimečná lidská bytost, která žila mimořádný život. Svým přínosem pro film, televizi, umění a sport zanechal nesmazatelnou stopu a je uznáván po celém světě a napříč generacemi. Byl to milovaný bratr, otec, dědeček, partner a přítel,“ cituje smuteční oznámení rodiny deník TheGuardian.

Carl Weathers se narodil 14. ledna 1948 v New Orleans. Byl to všestranný sportovec. Věnoval se boxu, gymnastice, judu a působil jako profesionální fotbalista. V roce 1974 se začal věnovat herecké kariéře. Zpočátku dostával jen malé role, pak se mu však podařilo vyhrát konkurz do filmu Rocky, kde si po boku Sylvestera Stalloneho zahrál jeho rivala Apolla Creeda.

svíčky na hřbitově

Na zástavu srdce zemřel milovaný herec z nejoblíbenějšího seriálu posledních dekád

Na herce vzpomíná Stallone i Schwarzenegger

„Bylo těžké uniknout úderům na natáčení. Byly chvíle, kdy jsme na sebe šli záměrně. Vždycky jsem se obával, že když trefím Slyho a udeřím správně, mohlo by to bolet. A nebyl k tomu důvod. A myslím, že na tom byl skoro stejně,“ vyjádřil Weathers v roce 2020 svoje pocity z natáčení slavné série. „Bez něj bych nikdy nedokázal to, co jsme dokázali s Rockym. Byl naprosto geniální. Odpočívej v síle a pokračuj v úderech,“ vyjádřil mu poctu Sylvestr Stallone.

V roce 1987 ztvárnil Weathers roli plukovníka Al Dillona v rovněž legendárním snímku Predátor, kde byl pro změnu parťákem Arnolda Schwarzeneggera. I ten mu věnoval poslední vzpomínku: „Carl Weathers bude vždy legendou. Mimořádný sportovec, fantastický herec a skvělý člověk. Bez něj bychom Predátora neudělali. A určitě bychom při tom nezažili tak báječné chvíle. Každá minuta s ním, na natáčení i mimo něj, byla čistá radost.“

Weathers ztvárnil desítky dalších rolí. Objevil se v seriálech Dobré časy, Pohotovost nebo Zákon a pořádek. Jeho poslední role byla v seriálu Mandalorian, kde byl za ztvárnění postavy Greefa Karga nominován na cenu Emmy. Na SvětěKreativity jsme informovali také o úmrtí dalšího hollywoodského herce. David Gail zemřel na zástavu srdce, byl hvězdou seriálu Beverly Hills 90210.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]