Parkovaly na místě pro invalidy, následně dostaly vzkaz, že to jsou podvodnice. Žena ale handicapovaná byla

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Místo na parkovišti určené pro invalidy smí použít každý, kdo má průkaz o svém postižení. Handicap ale nemusí být nutně viditelný.

Žena se jednoho dne rozhodla, že pojede s dcerou nakupovat. V Austrálii lidé obvykle bydlí daleko od obchodů, tudíž musely jet asi hodinu cesty. Cestu si jako obvykle velmi užily. Jakmile dojely na místo, našla si řidička místo určené pro invalidy. Zaparkovala a s dcerou odešly v klidu nakupovat. Jakmile se vrátily, čekalo je nemilé překvapení. Za stěračem byl zastrčený vzkaz, na němž bylo napsáno: „Opravdu jste invalida? Viděl jsem vás jít do obchodu, šlapala jste jako sportovec. Dodržujte prosím pravidla.“ To dceru řidičky těžce namíchlo.

Handicap nemusí být vidět

V autě měla Australanka oficiální průkaz o postižení. To ovšem nebylo na první pohled vidět. A ani nikdy není. Ale pokud má kartu s potvrzením, může si parkovat, na jakýkoliv místech bude ona sama chtít. To si až moc dobře uvědomovala i dcera, která si vzkaz vyfotila. Po krátkém přemýšlení se rozhodla ho umístit na internet. Na Redditu napsala: „Moje matka je postižená, ale není to vidět. A kdyby kdokoli chtěl, tak by se jí mohl zeptat na její kartu s povolením. Klidně by vám ji ukázala.“ Následně ukázala i průkaz o postižení její matky.

Pod příspěvkem za začaly množit komentáře. V nich si lidé stěžovali na podobné problémy, které museli řešit. „Toto znám. Mám artritidu v páteři, ale chodím zcela normálně. Jednou mě již i zastavili na cestě na chodníku, zda-li bych mohla místo uvolnit pro opravdové invalidy. Bylo to dost nepříjemné.“ Toto napsala jedna z uživatelek s okem nepostřehnutelným handicapem. Dalšími lidmi, kteří tyto „neviditelné“ handicapy nechápou, jsou lidé staršího věku. Myslí si, že simulují, aby se na takováto místa dostali.

Napsala rozhořčenou zprávu

Jednoho z uživatelů pobouřilo přirovnání ke sportovci. „To, že je člověk handicapovaný, neznamená, že nemůže být sportovec,“ píše. S tím souhlasí většina uživatelů. Dcera řidičky navíc napsala: „Nejde jenom o mou matku. Jak si může kdokoli dovolit něco takového napsat. Je to nechutné a urážející. Zamyslete se nad sebou a přestaňte soudit lidi na základě toho, jak vypadají. Existují nemoci a handicapy, které nejsou vidět.“ Na tuto zprávu reagovalo mnoho uživatelů a všichni s tím naprosto souhlasili.

The absolute gall to leave this on my mother’s car in Gungahlin shops parking.
by u/Capnducki in canberra

Lidé se shodli, že je takovéto jednání silně nemorální. Zásadně s tím nesouhlasí. Dcera je ráda, že lidé byli na její straně a že dokázala svoji matku takto ubránit. Doufá, že se všichni do příště ponaučí a přestanou psát takto ohavné vzkazy. Normální lidé totiž nevyužívají parkovací místa pro invalidy k osobním účelům. Místo toho si radši ujdou o sedm metrů více. Těší ji, že se na světě stále nachází tací, kteří mají pro tyto osoby pochopení.

Zdroj: Tag24

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]