Zlaté mince a cihly vám pomohou proplout krizí

Jistě jste o tom už také slyšeli. Mnozí finanční odborníci předpovídají, že se blíží další finanční krize. Prý se opakují některé vzory, které se děly před poslední finanční krizí. Nyní byste tedy měli využít této informace a na těžké finanční situace se připravit. Jenže kam uložit své peníze?

Pokud si necháte své úspory na účtu v bance nebo ve formě hotovosti, zřejmě spláčete nad výdělkem. Tedy spíše nad prodělkem. Peníze ztratí svou hodnotu a ve finále si za ně koupíte méně než v současné době. Existují lepší možnosti, které ochrání hodnotu vašich financí.

Jaké jsou možnosti investování?

Jako první vás jistě napadnou nemovitosti. Ty jsou určitě dobrá volba, aspoň momentálně, kdy jejich ceny stále stoupají, se to tak zdá. Během krize ovšem hodnota domů i bytů nejspíš rapidně klesne. Kromě toho musíte být připraveni do nich stále investovat. Pořád je totiž třeba něco opravovat. A ještě jsme nezmínili jednu nevýhodu – potřebujete poměrně vysoký kapitál.

Další variantou jsou například movité umělecké předměty, grafiky, starožitnosti, obrazy, veterány. Tyto komodity můžete většinou zpeněžit i v zahraničí. Je tu ovšem jedna poměrně velká překážka, a to jejich zatížení daní.

Investice do zlata dává smysl

Ještě jinou možnost představují zlaté cihly a mince. Nenechte se zmást, nejde o investiční příležitost jen pro bohaté. Investiční zlato je dnes dostupné každému, nakoupíte ho pohodlně přes e-shop stejně jako jakékoliv jiné zboží, a nezáleží, zda máte našetřených třicet či tři sta tisíc. Zlaté mince a cihly jsou totiž dostupné v různých gramážích.

A proč zrovna zlato? Protože:

  • Je osvobozeno od DPH, neplatíte tedy 21 % navíc.
  • Je skladné a můžete ho dát kamkoliv, třeba zakopat nebo zazdít. Nerozpustí se, neshoří, přežívá živelné pohromy. Jaký jiný majetek je tak stabilní?
  • Prodáte ho kdekoliv po světě, a to kdykoliv. Do budoucna bude jeho cena pravděpodobně ještě růst, protože se jeho zásoby tenčí.
  • Zlaté rezervy snadno přeměníte na peníze hned po krizi nebo prostě tehdy, až cena zlata dostatečně vystoupá.

Jestli o této možnosti přemýšlíte, na nic nečekejte a nakupte investiční zlato raději nyní. Až krize vypukne, jeho cena bude daleko vyšší.