Zlozvyky, které snižují počet spermií a tím i plodnost u mužů

Pokud chcete mít děti, je pro vás nejdůležitější udržovat optimální počet spermií. Tím se značně zvyšuje šance, že alespoň jeden z vašich „plavců“ bude v průběhu oplodnění výhercem zlaté medaile. Je však možné, že počet spermií bude ovlivněn některými návyky. Společně se dnes podíváme na zlozvyky, které mohou snižovat počet spermií.

Příliš mnoho alkoholu

Mírný příjem alkoholu u mužů znamená pouze dvě skleničky za den. A to se ještě nedoporučuje pít alkohol denně. Každé tělo snáší alkohol jinak. Jestliže konzumujete alkoholu více, pak je pravděpodobné, že poškozujete vlastní populaci spermií. Alkohol poškozuje játra, což je neutralizátor toxinů v těle. Příliš mnoho toxinů v těle může poškodit vaše spermie.

Kouření cigaret

Nelze popřít, že kouření cigaret přináší do vašeho těla spoustu toxinů, a to je něco, co může snížit počet spermií. Kouření cigaret také poškozuje vaše krevní cévy, včetně těch, které zásobují vaše varlata krví obsahující kyslík a živiny.

Nošení těsných oděvů

Upnuté spodní prádlo nebo rifle mohou snižovat vaše šance a počet spermií. To proto, že tyto věci mohou zvýšit množství tepla ve vašem rozkroku a poškodit nově vzniklé spermie. Co si mnoho mužů neuvědomuje je, že počet spermií může negativně ovlivnit i dlouhodobé umístění notebooku do klína a časté používání saun a vířivek. Vzniklé teplo zkrátka spermiím neprospívá.

Doplňky k posilování

Používáte tréninkové doplňky, které obsahují steroidy? Vaše svaly se mohou zvětšovat, ale počet vašich spermií se může zmenšovat. Tyto doplňky obsahující steroidy způsobují, že si tělo myslí, že už má dostatek testosteronu, a tím se zastaví produkce spermatických buněk.

Zvýšená konzumace sójových výrobků

Zahrnutí sóji do vaší stravy přináší řadu zdravotních výhod. Je to však úplně jiný příběh, pokud je sóji až moc. Je to proto, že sójové výrobky obsahují určité sloučeniny, které působí stejně jako estrogen ženského hormonu, což může ve vašem těle negovat testosteron. Sójové výrobky se doporučují konzumovat jednou až dvakrát týdně, to bohatě stačí.

Další zlozvyky, které snižují počet spermií

  • Stres

  • Nedostatek spánku

  • Nevyvážená strava, zpracované potravinářské výrobky/polotovary

  • Sedavý způsob života, málo pohybu

  • Vysoký počet hodin trávený u obrazovky nebo monitoru

  • Vyhřívané sedačky

Fotografie: Pixabay