Vzácný okamžik v talentové show. Všichni porotci se společně vrhli na „zlatý bzučák“

Fotografie: Britain's Got Talent / Creative Commons / Attribution 3.0

Nadaný zpěvák vyhrál anglickou verzi talentové soutěže. Nyní však stojí ještě před větší výzvou – přesvědčit o svém talentu porotu i v celosvětové konkurenci.

O tom, že má nepochybně výjimečný talent, se přesvědčili diváci ve Velké Británii. Jeho obdivuhodný hlas totiž zazářil natolik, že se stal vítězem celého ročníku známé talentové soutěže. Nyní však předstoupil před americkou porotu, a to v konkurenci vítězů z celého světa. Po jeho vystoupení nebylo pochyb, že má nakročeno k výhře i v této soutěži.

Potkal se tu s celosvětovou konkurencí

Tom Ball je 24letý středoškolský učitel. Své povolání miluje, ale kromě toho i velmi rád zpívá. Když vyhrál celý ročník soutěže Velká Británie má talent, automaticky se tak posunul i do soutěže Amerika má talent: All-Stars. V této verzi soutěže se potkávají finalisté ze všech zemí, kde se tato oblíbená soutěž vysílá. Je to setkání toho celosvětově nejlepšího, co lidé mohou předvést.

Nikdo ze soutěžících tak nemá ponětí, jestli v této silné konkurenci talentů uspěje. Zdá se však, že Tom Ball má nakročeno opravdu vysoko. Pro první vystoupení před porotu si vybral známou píseň The Sound of Silence od Simona a Garfunkela. Už po prvních tónech bylo zřejmé, že tento muž v sobě skrývá opravdu mimořádný hlas. Rozsah a čistota jeho zpěvu jsou jednoduše neuvěřitelné.

Vysloužil si ovace ve stoje

Připravil tak porotě i divákům nezapomenutelný zážitek a ti ho právem odměnili ohlušujícím potleskem. Tom moc dobře věděl, že umí zpívat, netušil však, jak na jeho výkon zareaguje přísná porota, obzvlášť když se na pódiu střídá jedno lepší vystoupení než druhé. Když dozpíval, s napětím čekal, jaké hodnocení si jeho výkon u poroty vyslouží.

Nejdřív se slova ujal obávaný Simon Cowell a Tomovi spadl kámen ze srdce: „Jsem trochu naštvaný. Kéž by to bylo poprvé, co jsem tě slyšel. Jsi doslova jako vnuk Susan Boyle. Pro mě je to nejlepší výkon v historii show.“ Heidi Klum pochválila jeho hlasový rozsah a podotkla, že je to pro ni něco neuvěřitelného. Tom tedy mohl být spokojený, co však přišlo vzápětí, to sám rozhodně nečekal.

Sen se stal skutečností

Zpoza opony se vynořil moderátor soutěže a přiběhl ke stolu porotců. Pak všichni společně stiskli „zlatý bzučák“ a na Toma se začaly valit miliony zlatých konfet. Publikum jásalo a na Tomově tváři můžeme vidět nevěřící výraz. Jeho talent nezapadl ani v obrovské konkurenci, a on tak má nakročeno do dalších kol – a možná i k celkovému vítězství.

Soutěž stále probíhá a to, zda Tom dokráčí skutečně až k výhře a stane se celosvětovým talentem, se teprve uvidí. Čeká ho teprve užší finále, kde se předvede 59 účastníků z celého světa. Ve videu níže se můžete podívat, jak si bravurně poradil s touto nádhernou, ale velmi náročnou písní. Myslíte, že má na celkové vítězství?

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]