2 důvody, proč jsou tekuté stěrače revoluční pomocníci

Fotografie: Shutterstock

Tzv. tekuté stěrače se sice na trhu s autodoplňky zabydlely už před několika lety, ale přesto u nás ještě nestačily zcela zdomácnět. Mnozí motoristé s nimi pochopitelně zkušenosti mají, ovšem nutno dodat, že  nejsou vždy pozitivní. Pokud jste na inovativní koncept ochrany čelního skla zanevřeli, zřejmě jste si jen nevybrali správný produkt. Které tekuté stěrače patří k těm nejlepším a proč si je zamilujete?

Bezpečnější jízda za deště

Za mokra a deště se ze silnice stává mnohem nebezpečnější místo. Potenciální riziko mohou výrazně snížit kvalitní pneumatiky s dostatečně hlubokým dezénem, rozsvícená potkávací světla – a také kombinace dobře odmlžených oken a správně fungujících stěračů. A pokud na skla aplikujete tekuté stěrače, voda se po dopadu na vzniklý hydrofobní povlak promění na menší kapičky a okamžitě sklouzne do stran. Stejně snadno čistí sklo i v zimě, když na něj dopadají sněhové vločky.

Princip tekutých stěračů je poměrně jednoduchý – aby však tenká vodoodpudivá vrstva mohla adekvátně fungovat, musí vozidlo uhánět vyšší rychlostí (obvykle se udává 50-60 km/h).  

Ochrana před námrazou

Když v zimě mrzne až praští, není vůbec příjemné trávit čas škrábáním zmrzlých oken. A právě v takových momentech opět oceníte efekt hydrofobní vrstvy. Díky tekutým stěračům stačí skla lehce otřít, případně jen zapnout stěrače. A na zdánlivě nekonečné tanečky kolem auta se škrabkou v ruce zbude matná vzpomínka. 

Jaké tekuté stěrače zvolit, aby výsledky odpovídaly očekávání?

Ať už je vaší prioritou lepší výhled za deště, snadné čištění skel od námrazy – anebo třeba „jen“ ochrana před usazováním hmyzích tělíček či zvýšená odolnost oken proti poškrábání, musíte si vybrat správný produkt. Bohužel ne všechny přípravky skutečně stoprocentně fungují, a proto je vhodné vsadit na osvědče značky jako Gyeon Q2 View, Angelwax H2GO, SOFT99 Ultra Glaco a Rain-X. Dobrou volbou je také keramický čistič oken Auto Finesse Caramics Glass Celaner.

Všechny uvedené přípravky seženete ve specializovaném e-shopu vlesku.cz, kde vám s výběrem tekutých stěračů rádi poradí.