2 rychlé recepty z listového těsta

Očekáváte návštěvu a nemáte čas nic moc nakoupit, nebo máte jednoduše chuť na něco dobrého? Vyzkoušejte naše recepty z listového těsta. Ať už máte chuť na sladké nebo na slané, tyto recepty se ve vaší kuchyni jistě osvědčí a zachutnají celé rodině i známým.

Šnečci podle vaší chuti

Prvním jednoduchým receptem jsou šneci. Budete na ně potřebovat listové těsto, kečup, sýr, salám, grilovací koření a jedno vejce. 

Těsto jednoduše rozválíme a poklademe ingrediencemi – nejdříve pomažeme kečupem a posypeme kořením. Poté na těsto položíme salám dle vlastní chuti – ať se jedná o šunku, vysočinu či slaninu. Na to položíme pár plátků  sýra. Těsto poté zarolujeme jako roládu. Pak už jen krájíme asi půl centimetrová kolečka a klademe na plech, který si vymažeme nebo vyložíme  pečicím papírem. Šnečky poté už jen potřeme vajíčkem a dáme péct do zlatova.

TIP: Pokud nemáte dost ostré nože a krájí se vám roláda špatně, vložte ji na půl hodinky do lednice.

Palmiery jako sladké potěšení

Pravé palmiery jsou mnohem náročnější, než obdoba, se kterou vás právě seznámíme. Na naši jednoduchou přípravu této sladké pochutiny budeme potřebovat pouze listové těsto, cukr a skořici. 

Postup jistě zvládne každý. Těsto vyválíme, aby mělo zhruba tři milimetry. Pak jej bohatě posypeme cukrem – nejlepší je krystal, třtinový cukr nebo jejich kombinace. Na cukr nasypeme libovolné množství skořice. Těsto poté rolujeme proti sobě tak, aby se dvě roládky setkaly uprostřed. Opět poté krájíme zhruba na půl milimetrové kousky a vkládáme na plech. Pak stačí jen zapéct. V troubě palmierky necháme klidně jen 5-10 minut, aby nebylo syrové těsto.

TIP: Pokud jednotlivé kousky před vložením na plech obalíte v cukru, nebo je pocukrujete přímo na plechu, budou sladší – cukr na nich totiž lépe zkaramelizuje!

Obrázek: pannakota.pl

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]