3 největší letiště na světě – která to jsou?

3 největší letiště na světě – která to jsou

Někteří nedají na cestování letadlem dopustit, ale najdou se i tací, jež mají z létání strach. Možná právě z důvodu leteckých havárií. Přesto je letecká doprava stále jediný možný způsob, jak se přepravit rychle a relativně bezpečně.

Na světě existují letiště, jež ročně přepraví více než 3 miliardy lidí. Jedná se o obrovská letiště, která musí fungovat organizovaně, koordinovaně, aby přeprava pasažérů proběhla bez komplikací. Dnes vám představíme 3 největší letiště – podle počtu přepravených pasažérů za rok.

Letiště Hartsfield – Jackson Atlanta International Airport

Jedná se o nejrušnější letiště na světě. Z hlediska počtu přepravených pasažérů jde o 93 miliónů cestujících. To činí přibližně 260 tisíc cestujících na den. Ovšem toto letiště se nepyšní pouze počtem přepravených osob, ale i počtem odletů a příletů. Denně se zde uskuteční zhruba 1000 letů do všech koutů světa.

Letiště Beijing Capital International Airport

Druhé nejvytíženější letiště na světě se nachází v Pekingu, kde se ročně přepraví okolo 77 miliónů cestujících. Letiště se pyšní druhým největším terminálem na světě a budovou, jež je zařazená jako šestá největší na světě. Jen samotný terminál se rozprostírá na 300 000 m a v budově se nachází 243 výtahů. Vzhledem k omezené kapacitě stávajícího letiště má být v oblasti Daxing vystavěno nové zařízení. Uvedeno do provozu má být v roce 2018.

Letiště Heathrow Airport

Měla jsem to štěstí vidět toto letiště na vlastní oči a skutečně se jedná o další gigant. Toto letiště je jedním z hlavních letišť Evropy, přesto se odtud uskutečňují lety do USA či Dubaje. Ročně tohle Londýnské letiště přepraví až 70 miliónů pasažérů. Má 6 terminálů, přičemž jeden z nich byl označen i jako nejlepší terminál na světě.

Obrázek: pixabay.com