4 Důvody proč nakrmit své zaměstnance

Každý člověk k tomu, aby fungoval na plný výkon, potřebuje doplňovat během dne tekutiny a kalorický příjem. Pokud vlastníte firmu a máte zájem si v ní udržet kvalitní zaměstnance, je vhodné nabídnout jim něco, co jinde nemají.

Ať už se jedná o odměňovací systém nad rámec jejich měsíční mzdy, důmyslný školící systém, až po něco tak jednoduchého, jako je zdravé jídlo do firem. Není nic horšího než hladový člověk, kterému kručí v břiše. Dnes vám přinášíme 4 důvody, proč zasytit své zaměstnance.

Pojede na plný výkon

V případě, že bude mít váš zaměstnanec možnost stravování přímo na firmě, odpadne vám nutnost zřizovat celou kuchyňku. Bohatě postačí kávovar a varná konvice. Ne každý si může dovolit chodit denně do restaurace. Přesto, že se dnes nabízí „výhodné menu“ ne každý má čas a chuť tam docházet a utrácet těžce vydělané peníze. Hladový člověk je nervózní a nesoustředěný. O tom, že mu chybí patřičná energie, snad nemusíme dlouze diskutovat. Zdravé jídlo do firem zajistí spokojenost i energii zaměstnanců.

Úspora času

Pokud poskytujete svým zaměstnancům finanční benefity na stravování, blahopřejeme. Zvlášť, když se jídelna nachází někde poblíž. Avšak v případě, že je restaurace vzdálená to zabere zaměstnancům mnoho času. Většinou si tak nechtěně musí prodloužit přestávku, až o několik desítek minut. V tomto ohledu se na ně nemůžete zlobit. Dojít do restaurace, vyčkávat na volné místo, objednat si jídlo, sníst ho a dojít zpátky na pracoviště zabere něco času. Jídlo do firmy by tento problém zcela vyřešilo.

Méně nemocenské

S kvalitním jídlem dostává člověk do svého těla řadu živin. Bude-li se váš zaměstnanec odbývat místo pořádného oběda chlebem se salámem, moc mu to na zdraví nepřidá. A vám přece určitě záleží na zdraví vašich lidí. Proč? Jednak proto, že v mnoha firmách se vybudují tak dobré vztahy mezi lidmi, že to spíš připomíná rodinnou sešlost, a pak pevné zdraví se odrazí na produktivitě. Zdravé jídlo do firem pomůže lidem s jejich pevnějším zdravím, což se projeví především v období chřipek.

Školení nebo dobré občerstvení

Pravděpodobně to sami znáte. Sedíte v školící místnosti, posloucháte přednášejícího a bere vás spaní. Kéž by tady naproč nakrmit své zaměstnance stole byla dobrá káva a něco k zakousnutí. Když je na stole z čeho vybírat a co popíjet, je školení hned snesitelnější. Nezřídka se promění v docela dobrou zábavu. Jídlo do firem můžete objednávat každý den nebo také pouze příležitostně. Tak či tak jídlo je vždy příjemným rituálem. A jak pravil Honoré de Balzac: „Je-li vůbec něco smutnějšího než zneuznaný génius, je to nepochopený žaludek.“

Obrázek: coolcook.eu