5 babských rad, jak si poradit s alergickou rýmou

Venku všechno kvete, pučí a bují. Nádhera na pohled, ale nepříjemnost pro čich. Nechte se inspirovat naším přehledem pěti babských rad, které vám nosy uvolní a oči odslzí.

Alergická rýma je nepříjemnou jarní obtíží. S alergickou choulostivostí se potýká většina z nás, a to kvůli čím dál agresivnějším pylovým alergenům. Jak poznáte, že nejste nachlazení, ale jste přecitlivělí na pyly a prach? Takzvaná senná rýma se projevuje nezastavitelnou vodnatostí v dutině nosní, kýcháním, či dokonce ucpaným nosem a dočasnou ztrátou čichu. Alergická rýma je většinou doprovázena i pálením a slzením očí, vyrážkami a podrážděnou sliznicí. Jak s touto nepěkností zatočit?

Čistota půl zdraví

Udržujte sebe i svůj domov čistý, bez prachu a pylů. Pořiďte si čističku vzduchu, aromalampu na olejíčky (například tea tree oil skvěle dezinfikuje). Dbejte na důkladnou hygienu a poctivě se myjte, aby vám ve vlasech či na těle nezůstávaly částečky prachu a pylu.

Červená cibule

Červená cibule obsahuje kvercetin, který vede ke snížení histaminu v těle – čímž se snižují alergické příznaky. Nasekanou cibuli zalijte půllitrem vařící vody nebo zprudka povařte. Dochuťte medem a citronem. Pijte dvakrát denně.

Křen

Křen uvolňuje dýchací cesty a detoxikuje tělo, skvěle působí na podporu imunity. Křen nastrouhejte a smíchejte s medem. Jezte po jedné čajové lžičce třikrát denně.

Šalvěj

Šalvěj má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti. Šalvějový čaj působí proti senné rýmě a navíc – pokud do něj namočíte vatové tampóny a ty pak vložíte do nosních dírek –vám uklidní a v rychlosti vydezinfikuje nos.

Citrusy

Citrusy jsou plné vitamínu C, který celkově posiluje organismus. Připravte si proto osvěžující jarní/letní drink, na kterém si pochutnáte. Vymačkejte šťávu z citronu, limetek, pomeranče apod., zahřejte trošku medu a smíchejte s ovocnou šťávou. Dolijte trochou vody, přidejte led a pijte denně.

TIP: Jestliže vám ani tyto babské rady nepomohou, vyzkoušejte léky na alergii ve formě pilulek, kapek do nosu nebo očí.