5 způsobů, jak prodloužit životnost vašeho auta a navíc ušetřit peníze

Prodlužte životnost vašeho auta díky dodržování jednoduchých úkonů, které vám zároveň ušetří i peníze. Pojďme se na ně společně podívat.

1. Nepodceňujte varovná světla

Pamatujte na to, že varovná světla jsou v autě opravdu na to, aby vás upozornili, že je ve vašem autě něco špatně. Pokud je budete ignorovat, může se vám také přihodit, že zůstanete stát někde na dálnici a bude vás čekat nákladná oprava.

2. Myslete na údržbu vozu

Nikoho nebaví jezdit s autem na pravidelné prohlídky. Přesto nechtějte tímto způsobem ušetřit. Je to pouze falešná ekonomika. Dobrá kondice vozu prodlouží jeho jízdní život – je tedy třeba pravidelně kontrolovat jeho stav a vyhnout se tak velkému finančnímu vynaložení v budoucnosti.

3. Myslete na pneumatiky

Pro bezpečné jízdní vlastnosti a úspornou jízdu jsou kvalitní pneumatiky naprosto nezbytné. Je tedy třeba pravidelně kontrolovat jejich tlak – správně nafouknuté pneumatiky totiž mohou snížit spotřebu paliva až o celé dvě procenta.

4. Vyhýbejte se výmolům

Naše silnice jsou pověstné svým špatným stavem a množstvím výmolů a děr. Vy se ale snažte jim vyhýbat, pokud to jde. Nejenom v zimě nás sužuje nepříznivé podmínky – snažte se proto také udržovat dostatečnou vzdálenost mezi vámi a autem jedoucím před vámi. Dá vám to prostor vyhnout se případnému výmolu, který byste nemuseli jinak zaznamenat v dostatečném čase.

5. Udržujte své auto čisté

Čištění a umývání vašeho auta znamená rozhodně více než jen to, že je auto na pohled hezky čisté – pravidelné čistění dokáže i prodloužit jeho životnost. I nepatrné zrnko písku, soli, malý kamínek či jiná nečistota z vozovky může nezvratně poškodit lak. Je tedy nutné auto udržovat v čistotě – a to nejenom v zimě.

Lak na vaše auto je nejenom drahá investice, ale hlavně stojí v první obrané linii proti korozi. Jakmile se totiž korozivní proces rozjede, bývá zpravidla velice těžké jej zastavit.

Navíc, čistý vůz je i bezpečnější vůz. Světla budou svítit jasněji a přes okýnka uvidíte snadněji ven.

Obrázky: goodhousekeeping.co.uk