Neslyšící turistka spadla 213 metrů ze zasněžené hory, ale když ji záchranáři konečně našli, nebyla sama

oblast Aljašky Spojené státy
Fotografie: Unsplash

Být mladý znamená poznávat svět, různé kultury a místa. Někteří se rozhodnou zůstat ve své rodné zemi, zatímco jiní navštíví nějakou vzdálenou, nebo se pustí do sbírání nevšedních zážitků.

21letá Amelia Milling, která je neslyšící, má ráda výzvy, a proto se rozhodla sama vylézt na horu na Aljašce. Má totiž ráda dobrodružství a adrenalin, zatímco většina lidí v jejím věku by dala přednost dovolené na pláži nebo hraní se svými chytrými telefony. Ona však vidí svoji životní náplň úplně jinak, a tak se rozhodla pro další vzrušující zážitek.

Nehoda na Aljašce

Amelia se rozhodla vyrazit na třídenní túru v oblasti Aljašky. Zpočátku šlo všechno dobře. Alespoň tedy do té doby, dokud nezahájila výstup na velkou horu. Amelia nějak ztratila rovnováhu a spadla ze zasněžené hory dolů. Sesunula se okolo 100 metrů níž, než narazila do balvanu a pak klouzala dalších 100 metrů. Naštěstí si nezlomila žádné kosti a stále mohla chodit. I přesto ale měla velký problém. Vzhledem k tomu, že spadla tak daleko, Amelia netušila, kde je. Ztratila se v neznámé krajině a přemýšlela, co by mohla dělat.

Zoufalství a nečekaná záchrana

Žena byla zmrzlá a od jejího pádu uplynulo už více než 24 hodin. Bylo jí jasné, že situace je vážná, ale naštěstí se stalo něco, co ji totálně uchvátilo. V dálce uviděla zvíře, které vypadalo jako bílý vlk. Z toho měla trochu obavy, protože věděla, jak se vlci mezi lidmi chovají. Když se však přiblížil, všimla si, že má na sobě obojek.

Pes, který se stal její spásou

Husky, jehož jméno je Nanook, měl na obojku napsáno „Guide“, byl to vlastně vodicí pes, který v horách hledal ztracené turisty a vždy je přivedl zpět na stezku. Nanook Amelii pomohl znovu najít cestu a zůstal s ní celou noc, aby se ujistil, že není sama. Další den se Amelia pokusila překročit řeku, ale silné proudy ji stáhly pod vodu. Naštěstí tu byl Nanook, aby jí pomohl. Skočil do vody, popadl popruh na jejím batohu a vytáhl ji ze studené ledovcové vody.

Vše nakonec dobře dopadlo

Amelia měla vysílač GPS, aby mohla poslat signál, kdyby se něco stalo, a nakonec se rozhodla ho stisknout. Signál zachytila místní záchranná služba, která k ní vyslala vrtulník. Záchranáři ji poté dopravili do bezpečí spolu s Nanookem po jejím boku. Přestože jí pomohli i záchranáři, veškeré zásluhy udělila Nanookovi. Majitelé psa byli informováni o jeho hrdinském činu a zůstali v šoku z toho, že se toulal tak daleko od domova.

Zdroj: Theanimalclub

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]