51letá Julie nosila a úspěšně porodila vlastního vnuka. O svůj příběh se nyní podělila s desítkami tisíc lidí

Fotografie: Depositphotos

51letá žena se rozhodla pomoci své dceři a jejímu příteli získat dítě. Přestože lékaři nejprve váhali, nakonec k tomuto rozhodnutí svolili.

Mladý americký pár Breanna a Aaron Lockwood se po své svatbě pokoušeli přivést na svět své vlastní dítě. Po několika pokusech a následných potratech se ovšem na doporučení doktora rozhodli jít cestou umělého oplodnění. To ale bylo moc drahé, a proto se s pomocí nabídla vlastní matka Breanny. Napříč mnoha psychickým a biologickým strastem však lékaři k tomuto kroku svolili, a 51letá žena se tak stala matkou svého vlastního vnoučete.

Ashermanův syndrom

Breanna a Aaron Lockwood z Chicaga ve státě Illinois se vzali v roce 2016. Již v té době novomanželé věděli, že by svou lásku chtěli naplnit uzlíčkem štěstí, který by jim do života přinesl radost. Pár se však bohužel potýkal s mnohaměsíčním marným snažením, a dokonce prožili dva potraty, což je vedlo k návštěvě doktora. Tehdy bylo Breanně řečeno, že se u ní rozvinul Ashermanův syndrom – stav vyplývající z adhezí v děloze.

„Vždycky jsem si myslela, že se to stane velmi rychle. Celý život se snažíme vyhnout otěhotnění a když to člověk skutečně chce, nestane se to,“ sdělila žena. Právě v tomto bodě obtížné cesty páru k tomu, aby se stali rodiči, lékař navrhl náhradní mateřství jako jednu z nejlepších možností.

Náhradní péče byla moc drahá

Navzdory tomu, že se Breanna a Aaron stále chtěli stát rodiči, výběr náhradní matky by byl příliš nákladná varianta. Stálo by je to něco okolo 100 000 amerických dolarů, tedy bezmála 2 400 000 korun. Sen se tak opět zdál nedosažitelný, dokud se Julie Loving, Breannina vlastní matka, nenabídla, že jim pomůže a stane se jejich náhradní matkou. Když pár informoval o této možnosti svého lékaře, bylo očividné, že měl ke schválení tohoto návrhu určité výhrady.

Po řadě individuálních zkoušek a testů, včetně psychologických a etických posouzení, však byla Julie jako náhradní matka své dcery schválena – a to i přes její pokročilý věk. Bylo jí totiž 51 let, ovšem jak sama říká, po celý svůj život se soustředí na udržení své kondice. Dokonce běhá maratony, pečlivě se věnuje zdravé stravě a důležité péči o zdraví svého těla. „Sdílela jsem všechnu bolest a smutek své dcery. Věděla jsem, že jsem zdravá a že to pro ni můžu udělat. Vlastně se necítím na 50, spíš na 30,“ dodala Julie během rozhovoru.

Úspěšný porod a zdravé miminko

Jakmile lékař schválil tento nápad, všichni se pustili do práce. Julie odnosila bez jakýchkoliv problémů dítě své dcery a když se uzlíček štěstí narodil, Breanna se rozhodla svůj příběh sdílet na svém instagramu s více než 31 tisíci sledujícími.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Breanna Lockwood (@breannalockwood)

Sama však přiznává, že kniha pro miminko vypadá dost šíleně a přišlo jí velké množství negativních reakcí. Na ty se však obrací s tím, že chce, aby svět viděl, jak úžasnou matku má, a jelikož vše dopadlo úspěšně, nemá se za co stydět. „Prostě jsem se rozhodla svůj příběh sdílet se světem, abych oslavila svou matku a vše, co pro mě udělala,“ dodává Breanna.

Zdroj: Oprah Daily