5letá holčička neuměla plavat, přesto bez váhání skočila do bazénu, když viděla, že její matce není dobře. Zachránila jí tak život

Fotografie: Depositphotos

I malé děti dokážou být hrdiny, když někomu pomohou nebo zachrání život. Tato malá holčička skočila pro svou matku do bazénu, když viděla, že nutně potřebuje pomoct.

V mnoha případech se stává, že když nastanou horké letní dny, vydávají se rodiče společně s dětmi k vodě, kde na ně čeká příjemné ochlazení a zpestření letních dnů. Rodiče musí u vody na své děti dávat velký pozor, aby nedošlo k tragédii. V tomto případě však zachránila život své matce malá holčička.

Nebezpečí, které hrozí u bazénu

V bazénu mají děti i dospělí možnost naučit se plavat. Občas se však i skvělým plavcům může stát nehoda, která je může připravit o život. Ve vodě se lidem velice často stává, že dostanou křeč do nohy, a v takové chvíli nemohou dále plavat. Problém nastává, když jsou ve velké hloubce a nemají se z ní jak dostat. Tato žena však měla zdravotní komplikace a ve vodě se začala topit. Naštěstí byla u bazénu její dcera.

Matka se začala topit

Žena jménem Tracy Anderwaldová byla se svou dcerou v domě své sestry a rozhodly se jít k bazénu. Po malé chvilce zničehonic Tracy upadla do bazénu a dlouho se nevynořila. Její dcera Allison (5 let) si toho naštěstí všimla. Když šla blíže k bazénu, aby zjistila, co se její mamince stalo, zjistila, že Tracy vůbec nereaguje.

Malá hrdinka zachránila mámu

I když by se někomu mohlo zdát, že Tracy neměla žádné šance na záchranu, její dcera Allison ani na chvilku nezaváhala a ihned pro ni skočila. Malá holčička měla tolik odvahy a síly, že Tracy vzala a směřovala s ní na břeh. Celou dobu se snažila, aby měla maminka hlavu nad hladinou a podařilo se jí ji zachránit. Rychle běžela pro pomoc a teta společně s ostatními se vydali k bazénu Tracy zachránit.

Nakonec byla Tracy převezena do nemocnice, aby se všichni ujistili, že je v pořádku a nebyla pod vodou moc dlouho. Hrozilo totiž poškození mozku, které se nakonec neprokázalo. Po probuzení si Tracy vůbec nemohla vzpomenout, co se stalo. Může být ale velice hrdá na svou dceru, protože jí zachránila život.

Zdroj: Gesellschaft