Kamera přistihla pečovatelku v jeslích, jak kojí cizí batole. Za nechutné chování dostala nejhorší možný trest

Fotografie: Depositphotos

Když rodiče svěří své dítě na starost školce nebo jeslím, očekávají řádnou péči o potomka a respektující učitelky, které neporuší rodičovská přání.

S respektem počítala i maminka, která dala do jesliček teprve tříměsíčního chlapečka. Sestra v jeslích jí nabídla i možnost chlapečka nakojit, ale to maminka s díky odmítla. Žena však její přání nevyslyšela a chlapce nakojila. Vše zachytila kamera. Když se to dozvěděla chlapcova matka, šla vše oznámit na policii.

Chlapec měl intoleranci na mléčnou bílkovinu

Zatímco u nás už nejsou jesličky tolik rozšířené a většina dětí se setkává s cizími lidmi poprvé až ve školce, ve Spojených státech jsou zařízení pro péči o děti do 3 let běžnější. Rodiče sem svoje miminka umísťují s plnou důvěrou v to, že o jejich děti bude dobře postaráno. V tomto případě se však sestra „postarala“ o miminko opravdu až nadstandardně.

Když maminka v Orange County předávala tříměsíčního syna sestře, zmínila, že chlapec má průjem. Sestra se nabídla, že ho v průběhu dne může kojit, což by mohlo od průjmu pomoci. To však maminka důrazně odmítla. Nechtěla, aby její dítě kojila cizí žena, a navíc měl chlapec i intoleranci na mléčnou bílkovinu.

Sestra v jeslích se přáním matky neřídila

Jen chvíli poté, co matka odešla, byla sestra zachycena na bezpečnostní kameře, jak si malého chlapce přikládá k prsu a kojí ho. Matka po vyzvednutí syna netušila, co se stalo. Na chování sestry upozornila vedení jiná zaměstnankyně. Když ředitelka zhlédla záběry z kamer, dostala tato sestra okamžitou výpověď.

Vše bylo také nahlášeno úřadu pro zdravotní a sociální péči. Rada tohoto úřadu konstatovala, že žena je licencovaná sestra, která má více než 10 let praxe v péči o děti. Nicméně potvrdili, že v tomto případě je výpověď ze zaměstnání zcela na místě. Když se však o incidentu dozvěděla samotná maminka, vše šla ještě nahlásit na polici.

Fotografie: Freepik

Vyšetřování případu stále probíhá

Byla opravdu rozhořčená, že si sestra dovolila nerespektovat její výslovné přání. Navíc s malým synem musela navštívit pohotovost, protože měl zažívací problémy. Na policii uvedla, že sestra mohla svým chováním způsobit chlapci újmu, vzhledem k tomu, že má alergii na laktózu a jiné potíže s trávením.

Policie incident zatím vyšetřuje. Ženě by tak mohl hrozit i trest odnětí svobody. U chlapce se naštěstí neprojevily žádné vážné zdravotní následky, ale svým jednáním mu skutečně mohla zdravotně ublížit. Šokovaná matka už nejspíše nikdy nebude mít důvěru v zařízení poskytující péči o malé děti. Na druhou stranu, vedení jeslí na situaci zareagovalo okamžitě a rázně dali najevo, že tohle si jejich zaměstnanci dovolit nemohou.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*