Matka poprosila sousedku, zda by jí pohlídala syna, než si nakoupí. Nikdy se už pro něj bohužel nevrátila

Fotografie: Freepik

Žena slíbila sousedce, že jí na chvíli pohlídá syna, než se vrátí z nákupu. To ovšem ještě netušila, že se matka malého chlapce už nikdy neukáže.

Rosalindě bylo teprve 20 let, když se jí stalo něco, co zcela změnilo její život. Jednoho dne ji její sousedka požádala, zda by nemohla na hodinu pohlídat jejího malého syna, zatímco si rychle nakoupí pár věcí. Rosalinda samozřejmě nebyla proti, ráda pomohla. V tu chvíli však neměla tušení, že se právě stala matkou ona sama.

Mladá žena nemohla mít děti

Většina lidí by situaci pravděpodobně řešila skrze úřady. Věc by nahlásila a příslušné orgány by se o dítě postaraly. Umístily by ho do dětského domova nebo by mu našly pěstouny, kteří by se náhle osiřelého dítěte ujaly, ale u Rosalindy byla situace trochu jiná. Přestože byla velice mladá, od lékařů věděla, že nikdy nebude moct mít vlastní děti. A tak nenadálou situaci považovala za znamení.

Fotografie: Pixabay

Byla vdaná a s manželem po dětech velice toužili. Bohužel osud tomu chtěl jinak. Proto nyní převzala odpovědnost za opuštěné dítě zcela bez varování. Bylo to pro ni jako blesk z čistého nebe, požehnání řekněme. Ráda se proto o malého chlapečka postarala. „Ten malý chlapec se mnou zůstal až do svých 18 let, než našel svého otce a začal nový život,“ uvádí dnes už 70letá Rosalinda.

Chtěla nabídnout domov dalším dětem

Poté, co se Rosalinda chlapce ujala, uvědomila si, že by se přece mohla postarat o mnohem více dětí. Je tolik sirotků, kteří hledají milující domov a osud k nim nebyl zrovna příznivý. Když se tedy chlapec ve svých 18 letech odstěhoval, cítila Rosalinda ve svém životě prázdno. Něco jí chybělo – dítě. Věděla, že stále může nabídnout bezpečné prostředí a lásku dětem, které to potřebují, a tak se rozhodla stát pěstounem.

Fotografie: Pixabay

Nakonec sama adoptovala holčičku

Rozhodla jsem se stát pěstounem. Moje první dítě byl malý chlapec jménem Adeola. Za ta léta jsem vychovala spoustu dětí. Tak jsem se dostala i ke své dceři,“ vypráví Rosalinda. Když vychovala Adeolu, přijala do svého domova nespočet dalších dětí, až v roce 1990 jedno z nich adoptovala – holčičku jménem Lola. „Přijala jsem ji v roce 1990, byla tak krásné miminko s nádhernýma očima. Od té doby je se mnou a dnes je i mou dcerou,“ dodává Rosalinda.

Celebrita na sociálních sítích

S více než 57 000 sledujícími se Rosalinda stala skutečnou celebritou na sociálních sítích, především na TikToku. Ve videích vypráví o svých zážitcích, o překážkách, které musela překonat. Její příspěvky mají spoustu kladných komentářů, kde ji uživatelé chválí za její laskavost, oddanost a velké srdce.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]