Smrt blízkého člověka je tím nejhorším. Po smrti matky si každý uvědomí, co vše mu začalo chybět

Nic horšího, než smrt blízkého člověka nemůže nastat. Nejednou si každý z nás uvědomí, co u chybí, Zvláště, když zemře jeho matka. Nic horšího v životě člověka snad nemůže nastat. Potvrzuje to i tento příběh muže, kterého navždy opustila jeho matka. Bylo jí 76 let a do posledních dní byla velmi vitální, silná a energická. Nečekal, že k něčemu podobnému dojde. Když zemřela, byl v šoku a nevěděl, co si ve svém životě počít.

Poslední víkendová návštěva

Nic nenasvědčovalo tomu, že se blíží konec jejího života. Právě naopak. Při poslední víkendové návštěvě vypadala velmi vitálně a spokojeně. Uvařila velmi chutný oběd. Skvělý domácí vývar a také báječnou svíčkovou. Upekla také buchtu. Celé odpoledne si povídala a hrála si s dětmi. Při odjezdu se s každým rozloučila a dala mu pusu. Svému synovi řekla, že ho miluje. Jako by tušila, že se jedná o poslední shledání s rodinou a že už ji nikdy neuvidí. Nad tímto nyní muž velmi přemýšlí. Věděla to, nebo ne?

Ráno zazvonil telefon

Ráno muži zazvonil telefon a na displeji viděl neznámé číslo. Když hovor vzal, uslyšel velmi negativní zprávu. Jakou? Bylo mu řečeno, že jeho matka zemřela. Že večer usnula a ráno se již neprobudila. Muž byl najednou v šoku. Smrt blízkého člověka zasáhne každého. Vždyť to není ani 24 hodin co s ní mluvil a nic nenasvědčovalo tomu, že jde o poslední den, co je naživu.

Vše si vyčítal

Nejenom na pohřbu, ale i týdny po tom si vyčítal celou řadu věcí. Smrt blízkého člověka ovlivní naše životy a my začneme přemýšlet, co bychom udělali jinak. Tento muž to měl stejně. Vyčítal si, kolikrát byl na svou matku hrubý. Kolikrát neměl na její návštěvu čas, kolikrát zrušil nedělní oběd, na který byl pozván. Kolikrát ji nechtěl poslouchat a kolikrát odmítal její rady. Kdyby to šlo, všechno by vrátil a věděl by, že s matkou udržoval ten nejlepší vztah, jaký jenom mohl. Nyní už věděl, že je na vše pozdě. Co by dal za to, aby mohl opět slyšet její hlas. Pozvání by nikdy neodmítl a její rady už vůbec ne. Přál by si, aby tu byla opět s ním a s jeho rodinou. To ale není možné.

Nikdo nikdy není připraven

Bude to mnoho proplakaných dní, budete to mnoho vyčítání a bude to mnoho vzpomínek, které člověka čekají, když mu někdo blízký odejde. Tento příběh je o to horší, že se jednalo o jeho maminku. A ta odešla ze dne na den, z ničeho nic. Nebyla ani nemocná, ani neměla žádný zdravotní problém. Byla naprosto v pořádku a ráno již nebyla mezi živými. Taková smrt blízkého člověka je tou nejhorší, jaká může někoho potkat.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]