Statečný důchodce přišel o život na přechodu poté, co zachránil dvě děti před téměř jistou smrtí

Fotografie: Depositphotos

Někteří lidé dokážou udělat velká rozhodnutí i za cenu vlastního úrazu a ohrožení svého vlastního života, jen aby další životy zachránili.

Může se zdát, že v dnešní době se každý stará hlavně sám o sebe a pomoc druhým se ze světa téměř vytratila. Stále však existují lidé, kteří za život druhých obětují ten svůj. Stále mezi námi žijí ti, kteří chtějí pomáhat druhým, a riskují tím své zdraví. Ačkoli se zdá, že takových lidí je pramálo, pořád existují. Svět je ještě stále v pořádku. Dobří lidé se mezi námi ještě najdou.

Pracoval ve farní škole

Osmaosmdesátiletý Bob nechtěl v důchodu jen tak sedět doma, a tak přijal práci ve farní škole. Pracoval jako strážce přechodu v blízkosti této instituce. Studenti si ho vážili a měli ho velice rádi. Někteří z nich mu říkali pan Bob. Tím, že Bob pracoval na přechodu, takřka denně nasazoval svůj život, aby zajistil bezpečné přecházení pro děti. To se mu bohužel jednoho dne stalo osudným. Černý sedan se po silnici proháněl ve svižném tempu a před přechodem pro chodce nepřibrzdil.

Fotografie: Freepik

Bylo úterý, krátce před osmou hodinou ráno. Studenti ani učitelé zdejší školy na tento den nikdy nezapomenou. Bob vycítil, že auto je nebezpečné, a tak riskoval svůj život, aby zachránil dvě děti, které právě přecházely po přechodu.

Zavolal na děti a rozběhl se k nim. Strhl je na stranu, aby je auto nesrazilo. Sám bohužel uskočit do bezpečí nestihl. Stal se obětí dopravní nehody, aby zachránil dva mladé životy.

Fotografie: Pixabay

Akt prý nebyl neobvyklý

Po nehodě se vyjádřil také Bobův synovec, který řekl, že tento akt od něj nebyl nic neobvyklého. Bob prý dříve pracoval v bankovním sektoru a před odchodem do důchodu ještě sloužil u pobřežní stráže. Následně přijal práci u školního přechodu.

Prý chtěl mít pocit, že ještě může být nápomocný. Ostatně pomáhal ostatním celý život, a tak mu tato skvělá vlastnost nebyla cizí. Bohužel za ni zaplatil svým životem.

Fotografie: Pexels

Škola po jeho smrti vydala prohlášení, kde oznámila jeho náhlou smrt a označila ho za hrdinu. Ostatně on hrdinou byl. Škola dodala, že doufá, že jeho duše bude odpočívat v pokoji. Vedení školy děkovalo za to, že jeho čin zachránil dětské životy. Celá škola se shodla na tom, že na tohoto muže nikdy nikdo nezapomene a budou na něj vzpomínat s láskou a hrdostí. Odvážných osob, jako byl Bob, není mnoho. Čest jeho památce.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]