V letištních prostorách se objevila bedna s otvory, ke které se dlouhodobě nikdo nehlásil. Nakonec museli tajemnou krabici otevřít přímo pracovníci letiště a oněměli.
K události došlo na mezinárodním letišti v Libanonu. Na bedně bylo uvedeno, že směřuje do Sýrie, ale tato informace byla minimálně zavádějící. Na pokladně byl pak dodací list i evidenční číslo, jakékoli další informace však chyběly. Když už krabice osiřela na 7 dní, bylo na personálu, aby adekvátně zareagoval. Situace totiž rozhodně nebyla obvyklá. Jednoduše ji proto otevřeli, přičemž výsledek je naprosto šokoval. Zůstali jen němě stát.
Tři zubožení tygříci
Uvnitř se totiž nacházela 3 mláďata tygra sibiřského. Celá trojice vypadala pochopitelně dost zuboženě. Jejich přechodné bydliště mělo totiž na výšku jen 42 centimetrů, zatímco výška tygříků byla 60 centimetrů. Byli tedy namačkáni k sobě bez prakticky jakéhokoli dalšího místa k pobytu. Také tu byli více jak 7 dní bez jídla či vody, logicky pokryti i vlastní močí a trusem. Na letiště se dostali o týden dříve v letadle, které přiletělo z Ukrajiny.
Zvířata měla mít namířeno do zoologické zahrady v Sýrii. Bedna ovšem vůbec nenesla jakékoli označení související s divokými zvířaty, ani přesnější určení příjemce nebo odesílatele. Byli proto kontaktováni zvířecí experti přímo z Libanonu. O tygry tak bylo postaráno, vzhledem ke svému stavu se ocitli v útulku. Následně přiletěl i specialista, aby všechna zvířata pečlivě vyšetřil. Jejich tlapky byly bolavé, červené a pokryté močí.
Poděkování iniciativy za podporu
Scházelo i adekvátní očkování, proto dostali správné injekce. „Velké kočky mohou mít na černém trhu hodnotu i vyšších desítek tisíc dolarů. Majitel bojuje, aby získal zvířata zpátky, my zase bojujeme přímo za tyto tygry,“ uvedla na Facebooku organizace Animals Lebanon. „Děkují vám za veškerou pomoc, která tento boj umožňuje. Obrovské množství lidí šlo daleko nad rámec toho, aby tito krasavci neskončili právě na černém trhu,“ uvedla skupina.
Tygr sibiřský, oficiálně tedy zvaný ussurijský, je vysoce ohrožený druh, na černém trhu velmi vyhledávaný. Spolu e tygrem indickým jde o největší a nejmohutnější známou kočkovitou šelmu světa. Hned po hnědém a ledním medvědovi je také třetí největší suchozemskou šelmou vůbec. V roce 1844 ho popsal Coenraad Jacob Temminck. Platnost většiny poddruhů tygra byla v roce 2015 zpochybněna, následné analýzy ale vrátily původní klasifikaci.
Zdroj: Newsner
Napište komentář