Tento příběh ukazuje, jak dokážou být někteří lidé nemilosrdní a špatně zachází se zvířaty. Zároveň jsou i ti s dobrým srdcem, kteří obětují mnohé, aby opuštěná zvířata zachránili.
Na ulici ležel černý odpadkový pytel, kterého si všimla kolemjdoucí žena. Něco na něm se jí nezdálo, a tak sebrala odvahu a podívala se, co je uvnitř. Nevěřila vlastním očím, když viděla skrumáž malých, ještě slepých štěňat, která zoufale hledají mlíčko. Shodou okolností byla zaměstnaná v místním útulku a malá štěňata tak ihned vzala tam, kde mohla být zachráněna. Náročná starost o ně se vyplatila, ale všechna štěňata měla před sebou ještě dalekou cestu, aby mohla být adoptována.
Pytel našla zaměstnankyně útulku
Tania Isenstein je vedoucí útulku Animal Lighthouse Rescue v New Yorku. Na Instagramu nedávno zveřejnila příběh o záchraně 7 novorozených štěňat. Ta našla zaměstnankyně jejich sesterského útulku, který se nachází na ostrově Portoriko. Novorozená štěňata dal někdo do odpadkového pytle a nechal na ulici. Možná doufal, že se jich někdo ujme. Bylo však velké štěstí, že byla nalezena včas, protože noc by jistě nepřežila.
Malých, ještě slepých tvorů se ujala veterinární technička Sharday Villahermosa. Takto malá štěňata potřebovala nepřetržitou péči, a tak si je musela vzít k sobě domů. Bylo potřeba je krmit každé dvě hodiny. „Ona a její rodina jsou vzhůru celou noc a jsou tam i přes den, aby poskytovali nepřetržitou péči těmto štěňatům,” řekla Tania Isenstein pro server TheDodo.
Z opuštěného zvířete na veřejných toaletách se vyklubal podivný netvor. Všem naskočila husí kůže
V Portoriku žije na ulici téměř půl milionu psů
Všechna štěňata nakonec díky obětavé péči přežila a začala se plánovat jejich adopce. Portoriko je ostrovem, kde je toulavých a nechtěných psů opravdu hodně. Situaci ještě zhoršil hurikán z roku 2017, kdy se odhadovaný počet toulavých psů zvýšil z 200 000 na půl milionu. Většině toulavých psů zde tak hrozí eutanázie. Pravděpodobnost umístit pejsky do adopce právě v Portoriku je velmi nízká.
Proto vznikla spolupráce s útulkem v New Yorku. Když mají pejsci za sebou potřebná vyšetření a očkování, mohou být letecky převezeni do Spojených států. Tady je totiž mnohem větší šance, že jim najdou milující domov. A to byl úkol právě pro Taniu Isesteinovou a její kolegy. Štěňátka tak byla nabídnuta zájemcům v New Yorku. Netrvalo dlouho a o všechna projevily zájem adoptivní rodiny.
Bez obětavých lidí by však nic takového fungovat nemohlo. U nás a v dalších vyspělých zemích funguje péče o opuštěná zvířata celkem bez problémů. V některých je však situace toulavých psů skutečně tristní. Jak jsme psali v článku na SvětěKreativity.cz, ani Indie není zemí, kde by si s tímto problémem dokázali poradit. I tady se však najdou lidé s dobrým srdcem, kteří se s láskou postarají i o toho nejšpinavějšího psa.
Napište komentář