Hasič se nevzdal. Z hořícího domu zachránil psa a 20 minut ho oživoval

Fotografie: HZS ČR

Úkolem hasičů je především zachraňovat lidské životy při požárech. Že jim nejsou lhostejná ani zvířata, dokázal tento hasič, který pejskovi zachránil život.

Svědkem neobvyklé události se stal jeden muž, který projížděl kolem domu, kde právě hořelo. Jeho obyvatelé byli naštěstí v bezpečí, ale v domě zůstal uvězněný malý pejsek. Hasič, jenž je nyní považován za hrdinu, neváhala a psa z hořícího domu vynesl. Zdálo se však, že to nebylo nic platné. Malý pejsek nejevil známky života.

Lidé byli v bezpečí, malý pejsek však umíral

Billy Fernando, portrétní fotograf, úplnou náhodou zachytil celou dramatickou scénu na fotoaparát. Nevěřícně sledoval práci hasičů ze sboru v americké Santa Monice. Viděl, jak vbíhají dovnitř hořícího domu a poté jeden z nich vynáší v náručí malého pejska. „Když jsem stál venku, viděl jsem hasiče, pana Kleina, jak běží směrem k travnaté ploše u chodníku a něco nese,“ vzpomíná Fernando.

Pejsek však byl v bezvědomí, vůbec se nehýbal a zdálo se, že nemá šanci na přežití. Dům byl rychle uhašen, majitelka psa byla v bezpečí, a tak by mohli hasiči celou věc uzavřít. Ale ne, i malý pejsek Marley stál za to, aby se mu pokusili zachránit život. Andrew Klein to s ním nevzdal a začal psa resuscitovat. Na fotografiích po jeho boku klečí v trávě jeho uplakaná majitelka a modlí se, aby to Marley přežil.

Kyslíková maska mu nepomáhala

Nejdříve dal pejskovi kyslíkovou masku, ale bohužel se nic nedělo. Pejsek na přísun kyslíku z bomby nijak nereagoval. A tak došlo i na umělé dýchání. Hasič byl evidentně unavený, ale boj o život malého pejska nevzdával. Celé drama trvalo dlouhých 20 minut. Pak se pejsek konečně začal hýbat. „Je to, jako by se nějaká velká váha zvedla z mé hrudi. Zaplavila mě radost a slzy,“ řekl Fernando. „Byl jsem svědkem toho, jak se pes vrátil k životu.“

Pejsek se nejdříve zdál dezorientovaný, pak však bylo vidět, jak postupně nabírá sílu a probírá se z otřesného zážitku. Jeho majitelka neskrývala slzy radosti. Držela pejska v náručí a Andrew mu neustále přidržoval na čumáku kyslíkovou masku. Až teď si mohl oddechnout. Celá akce skončila a on se mohl vrátit domů s vědomím, že udělal maximum pro záchranu všech, nejen lidí.

Hasiči ročně zachrání tisíce zvířat

„Hasiči pro mě vždy byli vzorem a hluboce je obdivuji za to, co pro komunitu dělají. Možnost vidět tento okamžik byla opravdu výsada!“ komentuje Fernando celou záchrannou akci, kterou se mu podařilo zachytit. Andrew Klein později dostal od mnoha lidí pochvalné komentáře. S malým Marleym se setkal o několik dní později na hasičské stanici. Pejsek už vypadá více než živý a zdá se, že se plně zotavil.

Hasiči nepomáhají jen u hořících objektů, ale často se zapojují i do záchrany zvířat v nouzi. A tak loví kočky na stromech, pomáhají zvířatům, jež uvízla v těsných prostorách, ale vrhají se i na vodní plochy, kde pomáhají labutím a jiným vodním ptákům. Díky svému vybavení jsou jediní, kteří skutečně mohou pomoci. Je skvělé vědět, že se na ně můžete obrátit, pokud se vaše zvíře dostane do nebezpečné situace, již nedokážete vyřešit sami.

Zdroj: TheDodo

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*