Pes v útulku byl tak smutný a vyděšený, že se schovával v rohu a nikdo s ním nehnul. Tím to ale neskončilo

Fotografie: Freepik

Majitelé předstírali nález psa na ulici. Zvíře odnesli do útulku, kde na něho však moc času neměli. Vyděšený a utrápený pes několik dní na nic nereagoval.

Pejsek byl nesmírně vyděšený a nikomu kolem sebe nedůvěřoval. Lehnul si v kotci na zem a hlavu schoval do rohu, chvílemi se třásl. Na psa byl doslova srdcervoucí pohled. Útulek se snažil najít jeho majitele a tak zveřejnili jeho fotky. Když vyděšeného psa uviděla záchranářka z jiné organizace, věděla, že ho odtud musí dostat pryč.

Nikdy neviděla vystrašenějšího psa

Fenka křížence německého ovčáka pořád čekala, jestli si pro ni nepřijde její majitel. Byl v chladném kotci, protože odmítala spolupracovat, a tak ji nemohli vzít na lékařskou prohlídku. Bez té ji však nemohli pustit z karantény. Snažili se tedy alespoň najít jejího majitele. Ten se neozval, její fotky však viděla žena, která založila vlastní organizaci na ochranu zvířat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Animal Rescue Mission (@theanimalrescuemission)

Později uvedla, že to byl ten nejvyděšenější pes, jakého kdy viděla. Rozhodla se, že ji z městského útulku, kde na ni neměli čas a trpělivost, dostane ven. Když za ní poprvé přišla, seznámila se s ní, ale odvést si ji ještě nemohla. A také potřebovala někoho, kdo by si psa hned adoptoval. Pak si vzpomněla na svého známého softwarového inženýra.

Pes nechtěl ani nastoupit ani vystoupit z auta

Když spolu naposledy mluvili, těšil se, že jakmile začne pracovat na plný úvazek z domova, pořídí si psa. Zkusila mu tedy zavolat a jak spolu mluvili, došlo jí, že to je ten pravý člověk, u kterého se bude mít nedůvěřivá fenka dobře. Její kamarád souhlasil a společně se vydali do útulku. Už od začátku věděli, že dostat pejska vůbec do auta nebude nic jednoduchého.

Fenka byla ještě ustrašenější, než před pár dny. Nakonec se jim podařilo pejska přemluvit, aby s nimi šel. Zabralo to celou věčnost, než vystoupila z auta před jejím novým domovem. Nakonec po dlouhém přemlouvání vstoupila i dovnitř. Tady se však schovala do prvního rohu, který uviděla a tři dny se odtud nehnula.

Po několika dnech se změnila v úplně jiného psa

Nový páníček u ní však často seděl, mluvil na ni a hladil ji a tak v ní postupně začal budovat důvěru. Pátý den nastal velký obrat. Pes za ním začal chodit všude, kam šel on. Nechala se pohladit, dala si svou hlavu na jeho rameno a nakonec se nezdráhala ani usnout v jeho náruči. „Nemyslel jsem si, že někdy bude mít normální život, vzhledem k tomu, jak se bála, když jsem ji dostal. Její pokrok byl však úžasný a to mi dává naději, že psům můžete vždy poskytnout dobrý život, pokud jim dáte trpělivost a lásku.”

Záchranářka měla obrovskou radost, že to těm dvěma tak jde. Stále ji však v hlavě hlodá myšlenka ohledně městských útulků. Mnoha psům toto místo moc nesvědčí. Všimla si, že psi jsou zde v mnohem větším stresu a šanci na to, že se pro ně najde nový majitel je jen 50%. Proto neustále hlídá pejsky, kteří sem přichází, aby zas mohla zasáhnout, až se objeví podobně nešťastný a vyděšený pes.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]