Situace, která se odehrála ve škole, zaujala nejen rodiče a pedagogy, ale díky sdílení na sociálních sítích rozdělila i veřejnost na dva tábory.
Jeden den dostal mladý student Aleksander poznámku od svého učitele náboženství, a to kvůli chování během výuky. Poznámka však nebyla běžným upozorněním – její dopad se stal virálním po nečekané reakci chlapcovy matky. Chlapcovo nerespektování knězových pokynů přimělo učitele napsat oficiální poznámku, kterou měl Aleksander předložit doma ke schválení rodičům.
Vzkaz od učitele byl jasný, maminka si jej nenechala líbit
Zpráva byla podle webu Webniusy jednoduchá: „Aleksander nereaguje na učitelovy pokyny.“ Očekávalo se, že rodiče zareagují disciplinárně, aby se podobné chování už neopakovalo. Matka ale zareagovala způsobem, který nikdo neočekával, nejméně ze všech kněz. Namísto tradičního podpisu s pokynem pro syna matka pod poznámkou napsala vzkaz, který rychle obletěl sociální sítě.
Vzkaz od matky, který byl později zveřejněn i na sociálních sítích, zněl: „Nemám s ním takový problém, prosím, vyřešte si to sám.“ Tento stručný, ale přímý komentář vyvolal na internetu vlnu reakcí. Na jednu stranu byli lidé, kteří matku chválili za to, že přenechala řešení situace učiteli, a tvrdili, že kněz by měl být schopen situaci zvládnout sám. Jiní však matčin komentář kritizovali a vyjádřili obavy o nedostatek respektu k učitelské autoritě a přenesení odpovědnosti pouze na školu.
Kuriózní situace z rodičovského sdružení rozdělila město na 2 tábory. Otec dal bohatým matkám lekci
Podpora i kritika matky
Pod příspěvkem se objevily komentáře obhajující matčinu reakci. Někteří zastávají názor, že škola by měla být místem, kde si učitelé umí poradit s problematickým chováním, a že rodiče nemohou být vždy ti, kdo musí zasáhnout. Na druhou stranu se objevily komentáře, které tvrdily, že matka tímto přístupem učí své dítě, že není nutné respektovat autoritu učitele.
Někteří tvrdili, že podobné chování dětí je často ospravedlňováno rodiči, kteří nevidí, jak se jejich děti ve škole skutečně chovají, a že ignorování takového chování může vést k dalším problémům. Zatímco někteří rodiče věří, že by se škola měla více zaměřit na zvládání kázeňských problémů v rámci svých možností, jiní se domnívají, že rodiče nesou zásadní odpovědnost za chování svých dětí i ve škole. Na SvětěKreativity jsme také psali, že někteří rodiče volají po zákazu mobilů ve vyučování.
Napište komentář