Pes jí neustále očichával obličej. Snažil se ji varovat před skrytým nebezpečím v jejím nose!

Pes a žena

Pes je lidmi využíván jako domácí mazlíček a jako pomocník nebo věrný přítel. Mezi nejvíce vyvinuté psí smysly patří čich. O tom se přesvědčila i tato žena.

Díky mimořádně vyvinutému smyslu jsou psi člověkem využíváni v různých profesích. Mezi ty nejznámější zaměstnání, kde k výkonu lidé používají i tyto čtyřnohé asistenty, patří policisté a celníci. V takových případech jsou psi speciálně vycvičeni, aby díky svému čichu vyhledávali předměty, po kterých policie pátrá. Tento pes však využil svého smyslu na to, aby upozornil svou majitelku, že něco není v pořádku.

Lauren pomáhala psům

Žena jménem Lauren se jednoho dne rozhodla, že bude pomáhat psům, kteří již dále nemohou vykonávat svou funkci pro člověka. Založila si tedy organizaci, kde tato zvířata přijímala s otevřenou náručí. Nejčastěji se setkávala se psy, které dříve pracovali pro policii, celní správu a také bývalé lovecké psy.

Jednoho psa si Lauren nechala

Smyslem organizace, kterou žena založila, bylo hlavně to, aby pejskům našla nový domov. Jednu fenku si Lauren vzala domů a stala se z ní její věrná přítelkyně a nová členka rodiny. Fenka byla tak vděčná, že svou novou majitelku poslouchala na slovo a vždy byla příkladným psem. Pokaždé však dělala jednu zvláštní věc. Své majitelce očichávala její nos. Lauren měla na nose malý pupínek a myslela si, že to psa pouze hodně zajímá. Fenka ale pokračovala v očichávání, i když pupínek zmizel.

Žena dala na psí varování

Lauren dlouhou dobu nevěděla, co jí svým chováním chce její fenka naznačit. Jednoho dne se však dočetla, že pes také mimo jiné dokáže vycítit, že se s člověkem něco děje. Rozhodla se vzít tento článek vážně a zamířila k lékaři. Lékař ženě provedl řadu testů, při kterých zjistil, že Lauren trpí rakovinou kůže. Díky fence a jejímu včasnému varování se rakovina dala odstranit pomocí operace, která dopadla v pořádku.

Operace nosu

Vše dobře dopadlo

Operace ženě naštěstí pomohla s vyléčením její nemoci. Vděčí tomu zejména své fence a jejímu včasnému varování, že se něco děje. Když byla Lauren propuštěna z nemocnice domů, bylo vidět, že je její psí kamarádka moc ráda. To, jak fenku těší, že je její majitelka v pořádku, dávala najevo tím, že denně vedle ní začala spát v posteli a každou volno chvíli se s ní mazlila.

žena a pes

Žena se rozhodla všechny varovat

Později se Lauren rozhodla prostřednictvím své organizace varovat všechny, kteří hledají zálibu v návštěvách solária. Tento koníček se dříve zamlouval i této ženě. Všem se tedy rozhodla dát najevo, že existují i jiné způsoby, jak mít opálenou kůži, které jsou mnohem bezpečnější. Ukázalo se totiž, že její onemocnění bylo následkem navštěvování solária. Někdo jiný by poté nemusel mít takové štěstí, aby jej na to upozornil jeho pes, tak jako se stalo v případě Laury.