Zájemcům o byt při první prohlídce ztuhla krev v žilách. Našli mrazivý vzkaz od předchozích nájemců

plíseň
Fotografie: Freepik

Manželé zveřejnili vzkaz, který našli při prohlídce bytu k pronajmutí. Předchozí nájemníci je nabádají, aby z bytu okamžitě utekli.

Mnoho lidí už bylo v situaci, kdy se poohlíželi po místě k bydlení. Ať už v pronájmu, nebo při koupi vlastní nemovitosti. Od realitního agenta se pochopitelně dozvíte jen samé superlativy. Místo si můžete dobře prohlédnout, ale stejně se nedozvíte věci, na které přijdete až po nastěhování. Tento manželský pár, o němž informoval deník Topky, si tak mohl přečíst opravdu nepěkné varování před pronájmem tohoto konkrétního bytu.

Vzkaz našli v kuchyňské lince

Manželský pár z australského Brisbane se s ostatními podělil o svou zkušenost na sociální síti Reddit. Když si přišli prohlédnout inzerovaný byt, o jehož pronájem měli zájem, nestačili se divit. Narazili totiž na znepokojující vzkaz od předešlých nájemníků, z něhož jasně vyplynulo, že by měli okamžitě vzít nohy na ramena.

Vše se odhalilo po otevření jedné z horních kuchyňských skříněk. Na vnitřní straně dvířek byl červenou fixou napsán podrobný výpis problémů, které bydlení v tomto bytě přináší. „Plísně v koupelně. Poškozené okenní panty. Hlučné přízemí a žádná zvuková izolace,“ začínal výčet nedostatků, které komplikovaly nájemníkům život.

Manželovo tajemství si nenechala pro sebe. To, co napsala do místních novin, si přečetly desítky tisíc lidí

Nejhorší zkušenost s pronájmem

Dále se zmiňují rovněž o zamoření šváby a poškozeném těsnění na kuchyňské lince, kam zatéká. Majitel si také nevysloužil zrovna pozitivní hodnocení. Jednak prý chodí na pozemek, když nemá, nic neopraví a rovněž je velmi lakomý. Nedlouho po nastěhování jim totiž zvedl nájemné v přepočtu o více než 2 000 Kč. „Nejhorší zkušenost s pronájmem v historii! UTEČTE!“ končil vzkaz na dvířkách, který nemohl žádného potenciálního zájemce nechat chladným.

The text my husband found at a rental inspection
byu/ViolinistNatural4852 inbrisbane

I když byl vzkaz realitním agentem z dvířek smazán, manželé si jej stihli vyfotit jako důkaz. Lidé na internetu se pak v komentářích shodovali, že tohle by měl udělat každý nájemník. Zpětná vazba k pronajímané nemovitosti by mnoha lidem pomoci před šlápnutím vedle a bolestným zjišťováním problémů, které se v novém bydlení vyskytnou. Jako třeba v případě, o němž jsme nedávno na SvětěKreativity psali. Skvrny na stropě v podobě šlápot nájemnici vyděsily.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*