Učitelka hubovala 3letou holčičku. Maminka jí nechala důrazný vzkaz v krabičce na oběd

Fotografie: Depositphotos

Mladé mamince se nelíbilo chování učitelky v mateřské školce, která dávala její malé dceři pokyny, co sníst. Proto jí do krabičky na obědy napsala vzkaz.

Maminka tříleté dcery zveřejnila na svém tiktokovém účtu příspěvek, ve kterém vysvětluje, že je odhodlaná nechat svoji malou dceru jíst to, na co má zrovna chuť. Její učitelka v mateřské školce na to má však jiný názor. Maminka jí proto napsala vzkaz, ve kterém ji informuje, že ona nedělá žádný rozdíl mezi „špatným“ a „dobrým“ jídlem. Myslí si, že takové třídění může být dokonce škodlivé.

Sušenku si mohla dát až nakonec

„Moje tříletá dcera se včera vrátila domů ze školky a řekla mi, že jí její učitelka řekla, že musí sníst všechna svá ‚dobrá‘ jídla, než sní svá ‚špatná‘ jídla,“ píše v příspěvku mladá maminka Caroline, která se zajímá o výživu a myslí si, že tento postup není správný. Její dcera Evelyn si nejprve chtěla dát sušenku, ale paní učitelka jí řekla, že nejprve musí sníst sendvič a okurky.

Caroline to připadalo jako zastaralý přístup. Ona preferuje zásady potravinové neutrality. Je to jen jídlo a každý druh dodává tělu trochu jiné látky. Všechny jsou však potřebné, aby tělo dostalo vyvážený příjem živin. Rozhodla se proto, že učitelce pošle vysvětlující vzkaz. „Zdravím, Evelyn má od nás svolení sníst oběd v jakémkoliv pořadí si sama vybere. Žádné z jejích jídel není ‚špatné‘ nebo ‚dobré‘. Je to jenom jídlo. Děkujeme. Caroline a Joey,“ stálo na lístečku, který nalepila na dceřinu svačinovou krabičku.

Dívka našla deník zesnulé babičky. Zjistila tak, že byla svědkem jejích prvních dětských kroků

Takové dělení jídla může vést ke škodlivým stravovacím návykům

Nutno podotknout, že Caroline svojí dceři chystá vyvážený oběd, kde je od všeho něco. Rozhodně si tak do školky nenosí krabičku plnou sušenek. „Pokud budete jíst pouze mrkev nebo brokolici, vaše tělo nebude mít bílkoviny, které potřebuje k růstu silných svalů. Pokud budete jíst pouze kuře, vaše tělo nebude mít dostatek energie na věci, jako je běhání a hraní po celý den. Potřebujeme od všeho trochu, abychom se ujistili, že jsme schopni se učit a hrát si a růst po celý den,“ vysvětluje dále, proč je podle ní důležité jídlo nedělit na dobré a špatné.

@pezzi.shop Here’s the story: My three-year-old came home from school yesterday, telling me that her teacher told her that she had to eat all of her “good” foods before she ate her “bad” foods. She couldn’t have her cookie before eating her sandwich and cucumbers. In this moment, I felt a little frustrated by the antiquated instruction from the teacher, but I responded saying, “Well that’s silly. There are no good foods or bad foods. Food is just food!“ I will say, this was not my internal dialogue growing up, but because of the information that I have from so many great accounts created by moms and experts, in the field of childhood and nutrition, I am armed with better responses, knowledge and practices for my kids. Three years old. At three years old someone has told her that foods are good or bad. I am so proud that she had sensed something was off – to know that was not right enough to tell me about it. We talk about it all the time at home… If you only eat carrots or broccoli your body won’t have protein it needs to grow strong muscles. If you only eat chicken, your body won’t have enough energy to do things like run and play all day long. We need little bits of everything to make sure that we are able to learn and play and grow all day long. So to the accounts that make sure we have the words, knowledge and confidence to write the note and practice it at home, I thank you, thank you, thank you. It has changed our family for the better. What you do and what you share is so important to young families. #kidsnutrition #kidseatincolor #solidstarts #kidfood #babyledweaning toddlers moms babies family @Jennifer Anderson, MSPH RD @Feeding Littles @Kacie Barnes, MCN, RDN @Food Science Babe ♬ It’s All Right I Got Ya Baby – Neon Dreams

Na její příspěvek reagovalo mnoho lidí v komentářích. „Jsem si jistý, že se učitelka nesnažila být zlá. Možná jste si s ní mohli promluvit místo toho, abyste zanechali pasivně agresivní vzkaz přes krabičku své tříleté dcery,“ cituje jeden z komentářů deník Newly. Jiný komentující však její postup schvaluje: „Jako učitel hodnotím vaši odpověď jako naprosto správnou. Vyprávění o ‚dobrém‘ a ‚špatném‘ jídle může ve skutečnosti povzbudit rozvoj škodlivých stravovacích návyků.“

Caroline také zdůraznila, že tento přístup k jídlu nezískala v dětství, ale osvojila si ho až v dospělosti na základě informací o zdravém stravování, o které se dlouhodobě zajímá. A co si o tom myslíte vy? Na SvětěKreativity jsme psali také o jiném „svačinovém“ incidentu. Tentokrát matka svému dítěti přichystala svačinu, která nebyla podle učitelky dost zdravá.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]