Vylovila láhev s dopisem z doby téměř před 100 lety. Jakmile ho přečetla, utíkala splnit uvedené přání a najít autora

Fotografie: Depositphotos

Vzkaz z roku 1926 ležel téměř sto let na dně řeky. I když se do láhve dostalo malé množství vody, dopis byl stále čitelný. Nakonec se našla dcera autora.

Matka tří dětí se vášnivě ráda potápí, a pořádá dokonce i rodinné potápěčské kurzy. Jednoho dne se potápěla se svým přítelem, který se vše teprve učil. Sama údajně ráda hledá na dně řek a jezer staré artefakty, a tak si přála najít něco zajímavého i dnes. Předpokládala, že by tak mohla zvýšit zájem o potápění u jejího přítele. A přání se jí také rychle splnilo, když na dně řeky zahlédla zelenou láhev.

Vrátí nálezce objevenou láhev?

Láhev našla Jennifer Dowker v řece Cheboygan v Michiganu. Trochu jí zatrnulo, když viděla, že je ze dvou třetin naplněná vodou a papír, který viděla uvnitř, tak nejspíš nebude čitelný. K jejímu údivu však voda písmo nesmazala, a ona si tak mohla přečíst krátkou zprávu: „Vrátí ten, kdo najde tuto láhev, tento papír Georgeovi Morrowovi, Cheboygan, Michigan a řekne, kde byla nalezena? listopad 1926.“

Ještě ten večer Jennifer všechno nafotila a umístila na Facebook. Doufala, že se najde někdo, kdo by mohl znát totožnost pisatele. V nalezení autora však moc nevěřila. Její příspěvek se však po síti začal kupodivu šířit přímo raketovou rychlostí. Hned druhý den jí zavolala osoba, která moc dobře věděla, kdo vzkaz v láhvi napsal a hodil do řeky.

Otec rád nechával lidem skryté vzkazy

Byla to jeho dcera Michele Primaeu, která ihned po zhlédnutí příspěvku věděla, že to musel být její otec. Také Jennifer oznámila, že její tatínek bohužel zemřel již v roce 1995. Byl prý velice sentimentální a dělal takové věci často. Nechával lidem různé vzkazy. Buď je schovával ve zdech, nebo je házel v láhvi do vody jako v tomto případě.

Fotografie: Freepik

Narodil se 15. listopadu, a tak si spočítaly, že v době, kdy tuto láhev hodil do vody, musel zrovna slavit své 18. narozeniny. Jeho dcera byla z nálezu nesmírně dojatá. Ten víkend byl zrovna Den otců a ona na něj myslela. A najednou se k ní dostal příspěvek s rukopisem, který už tak dlouho neviděla. Byla to pro ni skutečně zvláštní náhoda.

Jennifer chtěla, aby si láhev se vzkazem nechala jeho dcera. Ta si to však později rozmyslela a rozhodla se, že u Jennifer na lodi najde lepší uplatnění. Jeho památka tam bude více živá, než kdyby ji měla ona schovanou někde v šuplíku. Obě ženy tento příběh silně propojil a plánují společnou cestu do severního Michiganu. Jennifer také Michele slíbila, že je na její lodi vždy vítaná.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*