Nápady na ptačí krmítka vyrobená z láhví od vína – myslete i na ptáčky

Existuje nespočet možností, jak využít prázdné láhve od vína. Vyrobit z nich můžete svícen, vázičku, lustr, lampičku, lemování kolem chodníčků v zahradě a spoustu dalšího, včetně krmítka pro ptáčky. Přinášíme vám inspiraci na několik ptačích krmítek vyrobených z prázdných láhví od vína. Použít lze však i jiné láhve.

Díky zásahu lidí se nabídka potravy pro volně žijící zvířata (i ptáky) stále menší. Nejen v chladných měsících nalézají zvířata stále méně potravy, než v dřívějších dobách. Zajistěte tedy ptáčkům celoroční přísun potravy a umístěte k vám na zahradu či balkon ptačí krmítko.

Ptačí krmítko č. 1

Na toto krmítko budete potřebovat prázdnou láhev, měděný drát a plastový podavač, který se dá koupit. Stačí jej pouze na láhev přišroubovat. Měděný drát omotejte kolem láhve a na konci vytvořte spirálku pro zavěšení. Naplňte láhev zrníčky a semínky a teprve poté našroubujte podavač a zavěste.

Ptačí krmítko č. 2

Na toto krmítko budete potřebovat prázdnou láhev, motouz, pytlovinu nebo jinou tkaninu, korkový disk (případně jiný), lepidlo, vrtačku a ptačí zob. Na láhev přilepíte pytlovinu, přichytíte provázky na zavěšení, omotáte. Do korkového disku vyvrtáte otvory a zavěsíte ho pomocí provázku. Láhev naplňte pomocí trychtýře ptačím zobem a otočte směrem dolů na disk, který lehce přiléhá k hrdlu láhve. Pak už stačí láhev připevnit k zábradlí nebo na nějakou větev stromu ve vaší zahradě.

Ptačí krmítko č. 3

Tady se to neobejde bez vrtání do sklenice. K tomu je zapotřebí speciální vrták. Láhev jednoduše přilepíte na talíř. Z vyvrtaných otvorů se budou postupně na talíř sypat semínka. Láhev můžete zavěsit v zahradě, ale i na terase.

Ptačí krmítko č. 4

I náš poslední tip je snadný. Ostatně to se můžete přesvědčit sami v přiloženém videu.

Obrázky: balconygardenweb