Našel snubní prsten a záhy vystopoval jeho majitelku. Reakce při předání nebyla taková, jakou očekával

Fotografie: Petragems / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pokud se někomu ztratí snubní prsten, je to obvykle velká osobní tragédie. Když tedy Steve Andrews našel jeden na pláži, rozhodl se ho vrátit do těch pravých rukou.

Ještě na začátku tohoto roku si pak tento hledač pokladů myslel, že dělá opravdu tu správnou věc. Právě tehdy totiž hledal původního majitele snubního prstenu, který předtím našel pomocí detektoru kovů na pláži. Šperk byl vyražen v roce 1989 a našel ho na břehu St. Aubin´s Bay v Jersey. Hnán naději, že najde cestu k „pánovi“ ho tedy sdílel i ve facebookové skupině Jersey Lost Ring Metal Detecting. Celá věc ale dopadla přece jen trochu jinak, než sám čekal.

Když detektor na pláži zapípá

Steve k postu řekl, že dobře ví, jak těžké je najít majitele takové věci. Ochotné duše uživatelů ovšem také chtěly vrátit šperk majiteli, takže příspěvek byl sdílen asi 200krát. Když už se najde majitel takto ztracené věci, dostane se Stevovi poděkování od skutečně nadšených lidí. Není to totiž první osobní věc, kterou svým detektorem zachytil. Později příspěvek ještě aktualizoval. Mezitím se s ním totiž dostala do kontaktu jakási dáma, informoval tedy další uživatele.

Stevovi ovšem nikdo nepoděkoval. Podle instrukcí původního majitele měl totiž prsten hodit zpátky do jezera. Tam ho totiž žena hodila, když jejich manželství skončilo. Zahodila ho schválně po velmi špatném a nepříjemném rozvodu. Šperk tudíž nechtěla už nikdy v životě vidět. Steve tedy v dalším komentáři potvrdil, že učiní, jak dáma uvedla. Hodí ho do vody na stejném místě, kde ho tehdy s detektorem našel. Zkrátka ne každý nalezenec se má vrátit.

Muž našel vzácný poklad z 5. století, který bude vystaven v jednom z nejvýznamnějších muzeí

Ne vždycky je návrat žádaný

„UPDATE. Byl jsem kontaktován dámou, která mi vysvětlila, že prsten hodila do vody po velmi špatném rozvodu. Hodím ho tedy zpátky do vln, jakmile se tam zase dostanu. Tento snubní prsten urazil ze St. Aubin´s Bay skutečně dlouhou cestu. Je na něm vyraženo 1989, takže se někde ve vlnách mohl potulovat celých 33 let. Ale ano, je to střela naslepo.“ tak zněla postupně upravovaná konverzace u Stevova pátracího příspěvku. Příběh je každopádně uzavřen.

vlny moře
Fotografie: Pixabay

Je ovšem pravda, že v mnoha případech ztráty snubního prstenu rozhodí „sítě“ online právě majitelé takových šperků. Současně také podniknou, co je v jejich silách, aby takto osobní klenot zase nalezli. A dnes v době sociálních sítí, je i dosah jednoho jediného člověka skutečně velký. Kdysi totiž statistiky uváděly, že s každým člověkem na světě vás pojí maximálně 7 dalších lidí. Online prostředí tohle ještě zredukovalo.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]