Filip Turek prozradil, co plánuje se žalobou na prezidenta Pavla: Podle mnohých jen sprostě lže

Filip Turek
Fotografie: NextFoto

Filip Turek již delší dobu „válčí“ s prezidentem Petrem Pavlem, který se rozhodl nejmenovat jej do funkce ministra. Výsledkem je možná žaloba ze strany Turka.

Ve veřejném prostoru se již před časem objevily spekulace o tom, že by poslanec Filip Turek mohl podat žalobu na prezidenta Petra Pavla za jeho nejmenování ministrem životního prostředí. Tyto informace však nyní sám Turek upřesnil a uvedl, že žalobu zatím podávat nehodlá. To ale neznamená, že se tak v budoucnu nestane.

Teď má jiné věci na práci

Podle jeho slov se nejedná o rozhodnutí, které by bylo na stole k vyřešení okamžitě. Turek uvedl, že na sepsání kvalitní žaloby potřebuje čas a že se současným pracovním vytížením si nemůže dovolit připravit obsáhlý text, který by chtěl předložit soudu. Ve svých vyjádřeních opakovaně zdůraznil, že neříká, že žalobu nepodá, ale pouze, že to neudělá nyní, protože „aktuálně nemá čas na dvanáctistránkový vlastní text“, jak uvedl v pořadu ČT24 Interview s moderátorkou Barborou Kroužkovou.

V rozhovorech uvedl, že pokud bude vědět, že má dostatek času a možností se žalobou zabývat systematicky, pak se jejímu sepsání nebrání. Zároveň však vystupoval opatrně s tím, že momentálně nechce spekulovat o konkrétním datu ani obsahu možného podání. Zmínil však, že podobu žaloby konzultuje se svými právníky, ne s premiérem Andrejem Babišem, který považuje toto rozhodnutí za osobní věc Filipa Turka, či s kolegy ze strany Motoristé sobě. Jedná se totiž o žalobu na ochranu osobnosti, ne o kompetenční žalobu.

Andrej Babiš se drsně pohádal s novináři: Premiér neunesl kritiku a konečně řekl, co si myslí

Nový ministr byl jmenován

Reakce na jeho výroky byly různé. Někteří komentátoři to vnímají jako strategické odložení, které dává Turkovi prostor připravit si silnější argumenty a případově obsáhlejší právní text. Jiní poukazují na to, že bez jasného časového rámce může tato čekací taktika vést k tomu, že žaloba nikdy nebude podána, nebo se stane málo relevantní kvůli uplynutí času či změně politické situace.

Fotografie Petra Pavla
Fotografie: Nextfoto

Taková změna ostatně už částečně nastala. Ovšem ne příliš ve prospěch samotného Turka. Prezident Petr Pavel v pondělí 23. února jmenoval do funkce ministra životního prostředí Igora Červeného, taktéž člena strany Motoristé sobě. Celý případ tak zatím zůstává otázkou budoucnosti. Na SvětěKreativity jsme také psali o pozvání Tomia Okamury do Otázek Václava Moravce po dlouhých 9 letech.

Zdroj: Autorský text redakce SvětKreativity.cz na základě veřejně dostupných informací na webech iDnes, ČeskáTelevize

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*