Permanentní makeup – Hit současnosti

Permanentní make-up představuje tzv. trvalé nalíčení. Spočívá v mikropigmentaci vrchní vrstvy pokožky. Aplikace je podobná tetování, nikoliv však totožná. Provádí se speciálním přístrojem, jež za pomoci drobných jehliček vpichuje barevný přírodní pigment přímo do kůže.

Rozdíl mezi tetováním a permanentním make-upem

Během klasického tetování proniká barvivo do hloubky 2 – 3 milimetry a navždy zůstává ve vrstvách kůže. Kdežto permanentní make-up se provádí jemnější metodou pouze do hloubky 0,8 až 1,5 milimetrů. Z tohoto důvodu se během přirozené obnovy pokožky pigment nepatrně vytrácí a ztrácí tak svou sytost. Tudíž je vhodné po určité době (v řádu několika let) permanentní make-up obnovit.

Ještě jeden rozdíl bychom mezi klasickým tetováním a permanentním make-upem mohli spatřit. Při aplikaci se používají velmi tenké jehličky, což zaručí lepší přesnost při nanášení barvy. To umožňuje lépe korigovat například konturu rtů, zvýraznit oči, pozměnit tvar obočí apod.

Jak pomáhá permanentní make-up ženám?

Permanentní make-up pomáhá nejen v tom, že ušetří ženám námahu s líčením, jsou téměř stále upravené, ale přispívá k duševní pohodě. Některé ženy se zkrátka líčit neumí, mohou trpět různými alergiemi na dekorativní kosmetiku nebo se nacházet v prostředí, kde by klasická kosmetika neuspěla – sport, saunování, vlhké prostředí, zraková vada, různé nedokonalosti, jizvy či řídké obočí, tenké a nevýrazné rty apod. Střední a vyšší věk je pro permanentní make-up ideální skupinou.

Kde se využívá permanentní make-up?

  • Oční linky
  • Obočí (klasická nebo 3D metoda) – lze upravit délku, tvar, hustotu, šířku, barvu
  • Rty

Jak permanentní make-up probíhá?

Permanentní make-up podstupují ženy především z estetických důvodů s cílem zvýraznit či vymodelovat určitou partii obličeje. Místo, kde se bude aplikace provádět, se znecitliví anestetickým gelem. Přírodní barvivo, které je protialergické, se aplikuje do svrchních vrstev pokožky za pomocí ultra tenoučké jehličky. Samotný zákrok má dvě fáze, aby bylo možno lépe posoudit správný odstín a intenzitu barvy – popřípadě vykorigovat nedostatky. Počítat musíte s tím, že se objeví po zákroku dočasně stroupky. Jak dále permanentní make-up ošetřovat, kdy přijít na doladění a jiné důležité informace už každému individuálně sdělí v daném salonu.

Obrázek: pixabay.com