Aplikace Wifi Analyzer vám pomůže optimálně nastavit domácí WiFi

Fotografie: Freepik

Platíte si drahé internetové připojení, ale váš domácí internet je podezřele pomalý? Připojujete se přes WiFi? Pak může být problém právě ve vašem WiFi routeru. Nebojte, není třeba kupovat nový, stačí pouze změnit jeho nastavení.

Mít doma WiFi připojení je dnes samozřejmostí, přesto spousta lidí vlastně neví, jak tato technologie funguje. Měli byste vědět, že WiFi používá různé kanály (frekvence), na nichž zařízení komunikují. Pokud máte na svém routeru nastavený stejný kanál jako váš soused, může právě tohle být důvod, proč je vaše připojení tak pomalé. Dobrou zprávou je, že tento kanál se dá na routeru na stavit.

Jak poznat, jaký kanál máte vybrat?

Nejlepší je samozřejmě ten kanál, na němž je nejméně dalších Wi-Fi sítí. Můžete vybrat i kanál, kde nějaká Wi-Fi je, ale je od vás vzdálená. A jak to máte zjistit? Právě v tom vám pomůže mobilní aplikace Wifi Analyzer od českého vývojáře.

Aplikace Wifi Analyzer je určena pro zařízení se systémem Android. Nevyžaduje žádná nesmyslná oprávnění k používání vašeho fotoaparátu, kontaktů atd. Je zcela jednoduchá a intuitivní. Funguje pro pásma 2.4 GHz i 5 GHz, pro obě vám pomůže najít ten nejlepší kanál.

Nechte si nejlepší kanál rovnou doporučit

Aplikace Wifi Analyzer vám zobrazí vývoj síly signálu během času, zobrazí vám detailní informace o nalezených Wi-Fi signálech. Hlavně vám ale dokáže přímo doporučit, jaký kanál máte na svém routeru nastavit. Dostupné kanály totiž ohodnotí hvězdičkami. Ten, jenž obdrží nejvíce hvězdiček, je nejvhodnější. Wi-Fi by pak měla běžet rychleji.

A jak kanál prakticky změnit? Musíte to udělat v administraci routeru. Pokud nemáte tušení, jak se tam dostat, najděte si návod na internetu, požádejte někoho ze svých známých, nebo se obraťte na svého poskytovatele internetu. Pro zkušeného člověka jde o záležitost na 10 minut, nejedná se o žádné složité nastavování.