Kam jede autobus? Až 80 % dětí na tuto otázku odpoví správně, ale dospělým to pořádně zamotá hlavu!

Fotografie: Canva

Podívejte se na obrázek. Až 80 % dětí dokáže správně uhodnout, kam vlastně jede autobus, ale dospělí s tím mají trošku problém.

Tato záludná hádanka je už několik týdnů na internetu velmi oblíbená. A uživatelé internetů se dokonce hádají o tom, kam vlastně autobus jede. Každý má totiž tu svoji pravdu. Nejvtipnější na tom ale je, že jsou to právě děti, které na tuto otázku umí odpovědět správně. Zatímco dospělí na to koukají a nevědí, jaká odpověď je vlastně správná. Jak jste na tom vy?

Jede doprava a nebo doleva?

Tak a teď se opravdu pořádně zadívejte na obrázek. Nespěchejte, je třeba tomu věnovat opravdu velkou pozornost. Co byste odpověděli, jede školní autobus doleva nebo doprava? Pokud jste odpověděli, že doleva, je vaše odpověď správná. A je to tak jednoduché, že si toho většina lidí ani nevšimne. Dveře autobusu nejsou na obrázku zobrazené.

To vlastně znamená, že jsou na druhé straně autobusu směrem k chodníku. A z toho důvodu vlastně jede autobus doleva. Tak co, přišli jste na to? Je zajímavé, že na to přijdou spíše děti, než dospělí, a to z toho důvodu, že si většinou těchto detailů ani nevšimnou. A děti jim věnují velkou pozornost.

Fotografie: Pexels

Může jet i doprava?

V závislosti na konkrétních zemích ano, protože ve Spojeném království, na Maltě, na Kypru, v Austrálii, Jižní Africe a v Karibiku platí opačná dopravní pravidla. Dětský mozek se zabývá pouze tím, co vidí na obrázku, a protože tam nejsou dveře autobusu, hned si uvědomí, že se nastupuje z druhé strany a to znamená, že autobus musí jet doleva. Je to velmi zajímavé, že?