Jedna z váz na tomto obrázku nezapadá mezi ostatní. Dokážete ji najít za méně než 2 minuty?

Fotografie: CanvaPhotos

Zrakové testy jsou skvělý způsob, jak podpořit zdraví svých očí a svou pozornost. Pokuste se zjistit do dvou minut, která váza do obrázku nezapadá.

Zrak je nejdůležitější smysl, kterým nás obohatila matka příroda. Nejde však jen o to, jak věci vidíte, ale také o to, jak rychle váš mozek interpretuje informace, jež vaše oči zachytí. Pokud i vy chcete zjistit, jak moc dobrým pozorovatelem jste, tento test je pro vás jako dělaný – budete muset v co nejkratším čase zjistit, která váza nepatří do obrázku. Kromě toho vám pomůže také podpořit vaši pozornost a soustředěnost, protože tím svůj mozek donutíte pracovat během několika minut na plné obrátky.

Zrakové testy a jejich přínosy

Vaše oči pracují velmi intenzivně každý den. Umožňují vám vidět do dálky i do blízka a také vám dávají příležitost bavit se při hraní užitečných her zaměřených na zdokonalení své pozornosti. Kromě dobrého zraku je totiž také velmi důležité, abyste měli dobré pozorovací schopnosti – nejde tedy jen o schopnost rychle vidět, ale také o to, jak rychle váš mozek interpretuje informace, které dostává z očí, a podle toho na danou situaci reaguje.

Být dobrým pozorovatelem je užitečná dovednost pro každého. Umožňuje člověku všimnout si nejrůznějších věcí rychleji než ostatní, což je užitečné zejména v případě náhlého ohrožení, kdy musíte co nejlépe a nejrychleji reagovat na daný problém. A právě zrakové testy jsou jednou z těch nejlepších možností, jak tuto schopnost zdokonalit.

Která váza se liší od těch ostatních?

Pokud budete hrát pravidelně jednou za čas zrakové testy, se vší pravděpodobností pomůžete svému mozku, aby byl obezřetnější a všímal si mnoha věcí za kratší dobu. My jsme si proto pro vás připravili tuto skvělou hádanku. Na níže uvedeném obrázku se nachází několik krásných váz, jež na první pohled vypadají naprosto stejně. Jedna z nich se ovšem od těch ostatních liší. Abyste si hru zpestřili, doporučujeme vám změřit si při hledání vetřelce čas – pokud totiž víte, že máte na vyřešení pouze dvě minuty, vaše oči budou pracovat usilovněji.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Našli jste ji?

Pokud jste odlišnou vázu nenašli do dvou minut, rozhodně nemusíte zoufat. Stále jste se totiž snažili svůj mozek a oči přinutit pracovat na plné obrátky, abyste hádanku vyřešili. To už samo o sobě prospívá jejich funkci a zdokonaluje vaši schopnost být dobrým pozorovatelem. V případě, že jste to dokázali ve stanoveném čase nebo ještě rychleji – gratulujeme! Se vší pravděpodobností máte velmi bystré oči a jste velmi obezřetný člověk, který dokáže řešit krizové situace s klidnou hlavou. Zde je odpověď:

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Jak tedy vidíte, na odlišné váze chyběly pouze černé tečky. Abyste ovšem zdokonalovali svou bystrost a zrak i nadále, rozhodně se nebojte bavit těmito zrakovými testy častěji, protože čím více jich budete dělat, tím lépe je budete postupem času zvládat, a zároveň tak budete schopni hravěji a s klidnější hlavou zvládat krizové situace ve svém životě. Hodně štěstí!

Zdroj: VeryWellMind