Babiččin recept: Dokonale vláčné a nadýchané palačinky

Říká se, že babičky jsou studnicemi vědomostí jak v oblasti praktického života, tak v oblasti kulinářské. Třeba když se vaří palačinky. Je na světě mnoho cenných a osvědčených receptů, které se většinou v rodinách předávají po generace. Druhů palačinkových těst je nespočet. Tohle je však jedno z nejlepších. Receptura pochází právě od jedné z šikovných babiček. Vyzkoušejte tuto variantu. Palačinky jsou skutečně velmi jemné, pružné a hlavně lahodné.

Jaké suroviny jsou zapotřebí na babiččiny palačinky?

K přípravě tohoto skvělého sladkého pokrmu si připravte:

  • 4 lžíce cukru
  • 4 lžíce slunečnicového oleje
  • 4 vejce
  • 2 šálky hladké mouky

Také potřebujete: 2 šálky polotučného mléka, 2 lžíce škrobu (může být jakýkoliv), vanilkový cukr, špetku soli a vařící vodu ve sklenici. Z tohoto množství surovin vytvoříte zhruba 40 kusů palačinek.

Jak postupovat při přípravě babiččiných palačinek?

Ve středně velké míse vyšlehejte nejprve vejce s cukrem, špetkou soli a vanilkovým cukrem. Pak přilijte mléko, slunečnicový olej a dobře promíchejte metličkou. Následně do směsi po částech přisypávejte hladkou mouku a důkladně zapracujte, aby v těstě nebyly hrudky. Těsto nechte odpočinout asi deset minut. Mezitím si rozehřejte trochu oleje na pánvi. Pomocí naběračky vlijte na rozehřátý tuk trochu palačinkového těsta a pečte do zlatova z jedné i druhé strany.

Servírování palačinek

Palačinky je možné podávat na mnoho způsobů. Pro milovníky čokolády je vhodná například pomazánka Nutella. Kdo holduje spíš domácím zavařeninám, či džemům, může k pomazání palačinek použít třeba jahodový, meruňkový, rybízový džem, nebo marmeládu. Skvěle se do palačinek hodí i jakékoliv čerstvé ovoce. Například strouhaná jablíčka s nakládanými meruňkami, nebo třeba banány. Dokonalá bude porce i s borůvkovým žahourem, nebo tvarohovým krémem. Každý si najde tu správnou kombinaci. Dobrou chuť!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]