Byla 27 minut mrtvá, ale nebylo to děsivé: Ohromilo ji, co viděla. Život po životě?

žena v nemocnici
Fotografie: Freepik

Ženu, která umírala téměř půl hodiny, lékaři přivedli zpět k životu – a okamžitě napsala srdceryvný vzkaz o posmrtném životě.

Tina Hines měla zástavu srdce, když upadla na příjezdové cestě, ale oživil ji její manžel Dave a soused, který provedl resuscitaci. Cestou do nemocnice umírala celkem 27 minut, zatímco záchranáři pracovali na jejím udržení při životě a lékař v nemocnici použil defibrilátor, aby ji přivedl k životu pošesté. Když se probrala, požádala o tužku a papír a načmárala vzkaz.

Zdálo se, že nepřežije

Tinu Hines z Phoenixu v Arizoně postihla v únoru 2018 srdeční zástava, když se s manželem Brianem chystali na výlet. Zkolabovala, Brian jí poskytl umělé dýchání a dvakrát ji oživoval, než si ji přijeli převzít záchranáři. Cestou do nemocnice ji zdravotníci oživovali ještě šestkrát, celkem tedy fakticky umírala 27 minut.

V nemocnici ji zaintubovali, ale jako zázrakem se probrala. Jakmile se tak stalo, gestem si vzala tužku a papír a napsala své rodině mrazivý vzkaz. Sotva čitelným písmem napsala „je to skutečné“. Když se jí zeptali, co je skutečné, kývla hlavou vzhůru. „Bylo to tak skutečné, barvy byly tak živé,” řekla Tina. Řekla, že viděla postavu, o které se domnívá, že je to Ježíš, stojící u nějakých jasně žlutých, zářících vrat.

Život po životě?

Tinin zážitek blízké smrti, známý jako NDE, není až tak vzácný. Ačkoli většina lidí si na období, kdy byli technicky vzato mrtví, nepamatuje, podle studií má v té době asi 10 až 20 procent lidí nějaké vizuální nebo smyslové epizody. Ačkoli se mohou zdát mystické, vědci se stále více přibližují zjištění pravdy o tom, co se děje při takzvaných NDE.

Vědci z Michiganské univerzity provedli v roce 2013 studii na krysách. Podle zpráv BBC je nárůst aktivity v mozku těsně před smrtí vyšší než při většině bdělých, vědomých stavů. Vedoucí studie, Dr. Jimo Borjigin z Michiganské univerzity, uvedl: Vědci se domnívají, že se jedná o závažný problém. Mnoho lidí si myslelo, že mozek po klinické smrti je neaktivní nebo hypoaktivní, s nižší aktivitou než v bdělém stavu, a my ukazujeme, že tomu tak rozhodně není.”

Devět potkanů bylo během umírání sledováno a v období 30 sekund poté, co zvířatům přestalo bít srdce, byl naměřen prudký nárůst vysokofrekvenčních mozkových vln. Tyto impulzy jsou jedním z neuronálních rysů, o nichž se předpokládá, že jsou základem vědomí u lidí, zejména když pomáhají „propojovat“ informace z různých částí mozku.

Dr. Jason Braithwaite z Birminghamské univerzity k výzkumu uvedl, že je pravděpodobné, že náhlý příliv energie v mozku způsobil nejrůznější „nápadné” vize a barvy, stejně jako emoce a pocity. Tina a její rodina však věří, že poselství je jasné – nebe je skutečné, Tinina neteř si dokonce nechala vzkaz vytetovat na zápěstí.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]