Boty pro dítě? 5 nejdůležitějších vlastností

Pokud vybíráme obuv pro naše ratolesti, měli bychom se zaměřit na několik důležitých kritérií. Boty by měly našim dětem padnout jako ulité. Na následujících řádcích si tak povíme, jak vybrat správnou velikost dětské obuvi a jaké vlastnosti by měla dětská obuv mít. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jakých 5 vlastností by měly mít boty pro naše ratolesti?

Boty pro naše nejmenší by měly splňovat několik důležitých kritérií. Jedině tak budou děti v pohodlí po celou dobu nošení obuvi. Níže máte uvedených 5 základních vlastností, kterými by měly dětské boty disponovat.

Odolnost

Dětské boty by měly být odolné. Jsou totiž často namáhané. Děti nechodí pouze úhledně po chodnících. Občas si vylezou na pařez. Jindy zase skočí do kaluže nebo se při hře vyšplhají na kupu kamení. Boty by tak měly něco zvládnout. Vhodné je, budou-li boty pro vaše děti i vodoodpudivé. Voděodolnost obuvi dětem zaručí vysokou míru komfortu za každého počasí. S voděodolnou obuví tak děti nezaskočí ani dešťová nebo sněhová přeháňka.

Prodyšnost

Další důležitou vlastností dětské obuvi je prodyšnost. Dětská chodidla by měla v obuvi tzv. dýchat. Díky tomu se dětem nohy nezapaří ani při celodenním výletu nebo při sportu.

Oděruodolnost

Vhodné je také to, aby byly dětské boty oděruodolné. Jak jsme si už řekli, dětské boty jsou často velmi namáhané. Nikdy nevíme, co děti napadne a do jakého terénu se na procházkách pustí. Z tohoto důvodu vybírejte dětem boty, u kterých nehrozí, že se budou odírat. Dobrou volbou budou kožené kousky v hladkém provedení. Pro zvýšení životnosti obuvi můžete vsadit i na obuvnické doplňky. Mezi ty patří impregnace, ochranný krém v neutrální barvě a v neposlední řadě i čistící pěna, pasta nebo gel. Kvalitní boty i doplňky jsou k dispozici i v prodejnách CCC.

Větruvzdornost

Dobré je, když jsou dětské boty větruvzdorné. Dobrou službu odvede dětská obuv s funkční membránou. Ta zajistí vnější odolnost obuvi proti větru, ale také se postará o to, že budou moci chodidla v botách dobře dýchat. Dětské boty s membránou jsou k mání i v kamenných prodejnách CCC.

Odpružení

Podrážka dětské obuvi by měla být dokonale odpružená. Díky tomu zvládne tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Dětský pohybový aparát tak nebude zbytečně přetěžovaný. Dobré jsou i protiskluzové podrážky. Ty zvyšují bezpečnost dětí v kluzkém zimním terénu nebo při dešti.

Jak vybrat správnou velikost dětské obuvi?

Správně vybraná velikost dětské obuvi je zcela zásadní. Dětem by nemělo v obuvi chodidlo tzv. plavat. Prsty u nohou by však neměly být ve špičce ani utlačovány. Pokud rádi nakupujete na e-shopech, změřte pečlivě délku vnitřní stélky jiné boty, která vaší ratolesti sedí jako ulitá. Naměřený údaj pak nezapomeňte porovnat s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Různé světové značky mají totiž nuance v číslování. Správným měřením a následným porovnáváním tak nejlépe trefíte správnou velikost obuvi. Tabulky velikostí jsou přehledně zobrazené např. na oblíbeném e-shopu CCC. Zde jsou dětem k mání kvalitní boty za příznivě nízké ceny. Jistě si tu z nabízených modelů vyberou ten pravý i vaše ratolesti.