Bramborové klobásy jsou tradiční pochoutkou, kterou řada lidí nezná

Bramborové klobásy jsou v řadě kuchyní zcela klasickým receptem. Ne každý je ale znát. Jste na tom stejně? Naučíme vás je. Potom zjistíte, že jste  lepší klobásu patrně nikdy nejedli. A jelikož ji nikde neprodávají a příprava je velmi snadná, můžete si ji dělat klidně pravidelně.

Co budete potřebovat?

Když jde o bramborové klobásy, tak už celkem dobře tušíte, co bude jedna z ingrediencí. Ale jistě nevíte, jaké jsou ty další. Podívejme se proto na kompletní přehled. Potřebovat budete:

  • 1,5 kilogramu brambor
  • 250 g slaniny
  • 300 g žampionů
  • 2 cibule
  • 3 metry přírodního vepřového střívka
  • 3 lžíce oleje
  • Sůl a pepř

Nachystejte si střívka

Jako první je třeba nachystat si střívka. Ta je nejlepší nejprve namočit do studené vody, potom je postupně rozebrat a následně je také propláchněte vodou, takto je máte připraveny na plnění a můžete je proto i odložit stranou.

Připravte brambory

Základem na bramborové klobásy jsou samozřejmě brambory. Ty nejprve oloupejte a potom je nastrouhejte na jemném struhadle. Danou směs nechte chvíli odpočívat, aby pustila vodu.

Orestujte cibuli

Mezi tím vezměte cibuli, tu oloupejte a následně ji také nakrájejte na jemno. Potom dejte na rozpálenou pánev olej, přidejte obě nakrájené cibule a restujte.

Nakrájejte zbývající ingredience

Potom si nakrájejte ostatní ingredience. Tedy jak slaninu, tak také žampiony. Ty následně přidejte k cibulové směsi a lehce orestujte a prohřejte.

Připravte směs na klobásy

Máte vše připraveno a tak můžete začít s přípravou směsi na klobásu. A to tak, že všechny ingredience smícháte dohromady a dochutíte je solí, nebo pepřem. Potom se můžete pustit do plnění.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce