Publikum se bálo, aby si staříci neublížili. Během 15 sekund jejich tanečního vystoupení všem spadly brady

Fotografie: Depositphotos

Virální video poukazuje na starší manželský pár, který ve svém pokročilém věku nadále žije plným tempem díky vášni k tanci. Odeslal tak zprávu všem ostatním generacím, že na to ještě mají.

Manželé z Rakouska před 3 lety poukázali na to, že i v pokročilém věku lze žít mladým a radostným způsobem. Po vydání virálního videa na YouTube se stali inspirací pro starší generaci. Ta se totiž mnohdy cítí jako břemeno a s přibývajícím věkem se na ni obvykle klade tlak, aby se začala přizpůsobovat společenským očekáváním. I přesto je však klíčové neztratit zábavu ve svém životě, což spoustě lidem může pomoci udržet si mladistvou vášeň. O této problematice zálib v pokročilejším věku mluví podrobně studie od ResearchGate.

Jsou světově proslulí

Na tuto myšlenku se ozvali Nellia a Dietmar, kteří jsou spolu již od roku 1970. Konkrétně se zaměřili na jejich vášeň k tanci. Tento nádherný pár totiž spolu tančí přes 30 let a jejich srdce patří tancům z období 40. a 50. let. Jedná se o styly, jako je swing, jitterbug a Lindy. Ovšem jejich taneční dovednosti nezůstávají jen u soukromých zábav. Podle webových stránek páru se dokonce účastní tanečních soutěží a získávají v nich ocenění. Sice se nejedná o světově proslulé tanečníky, ale v německé a rakouské taneční komunitě jsou známí jako vášnivý a odvážný pár v tomto uměleckém oboru.

Člověk nikdy duševně nestárne

Přestože Nellia a Dietmar mají za sebou mnoho tanečních vystoupení a soutěží, jedním konkrétním tancem zaujali internetovou veřejnost. Jejich vášeň a energie jsou nakažlivé a ukazují nám, že věk není překážkou pro život plný radosti a zábavy. Samotný věk zároveň vypovídá o tom, že i když stárnutí nese určitá omezení, člověk si stále může uchovat mladistvou náturu plnou vášně. V naší redakci jsme na tento případ poukázali minulý rok v článku, ve kterém vystupuje starší žena válející na klavír.

Jejich video denně sleduje tisíce lidí

Poselství manželského páru je jasné: „I když je společnost často tlačí ke zdi z hlediska jejich duševních i fyzických schopností, stále se mohou bavit a mít svoji životní náplň,” napsali. Z videa, ve kterém vystupují na YouTube, je zcela vidno, že to společnost vidí stejně, jelikož má doposud přes 28 milionů zhlédnutí. Stejně virální se stalo taneční vystoupení manželského páru v podobném věku, jak píše web NDTV.

Příchod tatínků v baletkovských kostýmech na parket doprovázel smích. Do 10 vteřin všechny uchvátili

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]