Brutální lupiči vběhnou do banky: Pak 90letý stařík zašeptá 3 slova, která je donutí v panice uprchnout

Fotografie: Depositphotos

Tito lupiči nebyli žádnými troškaři. Miliony je nezajímali, chtěli mnohem víc. A abyste dokázali uloupit miliardy, musíte mít velmi dobrý plán.

Asi nejslavnějším párem, jehož životní příběh se stal i námětem pro celovečerní film, byli Bonnie a Clyde. V porovnání s lupiči, o kterých se dnes dočtete, by však byli považováni za kapesní zlodějíčky. Nikdy si nepřišli na víc než pár set dolarů. K přepadávání si vybírali především odlehlejší, méně frekventované pobočky, v nichž nikdy neměli žádnou závratnou hotovost.

Největší loupež v Česku

Možná si vzpomenete na tento případ, kdy zaměstnanec jedné bezpečnostní agentury ukradl půl miliardy korun. K penězům se dostal přímo v budově svého zaměstnavatele. Tuto obrovskou sumu peněz naložil do auta a zmizel. Událost se stala v roce 2007 a přestože je identita muže známá, dodnes se ho nepodařilo dopadnout.

Největší britská loupež, odnesli si 2,5 miliardy

I tato loupež se odehrála na půdě bezpečnostní agentury, která pro banky rozvážela hotovost. K takovým penězům však mají přístup jen ti nejpovolanější. Lupiči měli skvělý plán. Převlékli se za policisty a unesli ředitele agentury i s celou jeho rodinou. Přivezli ho na půdu agentury a pod pohrůžkou smrti ho donutili otevřít trezor. Loupež se zdařila, avšak britská policie si může připsat body, protože se jim podařilo celý lupičský gang nakonec pochytat.

Ve své době vedla loupež z roku 1987

Odehrála se ve Velké Británii. Gang pod vedením Valeria Viccei ukradl peníze a cennosti v hodnotě 2,4 miliardy. Lupiči předstírali, že mají zájem otevřít si v bance bezpečnostní schránku pro VIP klienty. Zaměstnanci je tedy zavedli do prostoru střežených schránek. Tady na ně lupiči zaútočili. Omráčili zaměstnance i ostrahu sejfu a schránky vyloupili. Hlavní strůjce byl však později také dopaden a vysloužil si 22 let ve vězení.

Klišé, k 1,6 miliardám se prokopali tunelem

Husarský kousek se povedl skupině lupičů v Brazílii. V roce 2005 si poblíž banky pronajali dům a celé tři měsíce pak hloubili podzemní tunel k bance. Sousedé si všimli, že z pozemku odjíždí každý den dodávka s hlínou. Všichni se však domnívali, že majitel upravuje zahradu. Samotnou loupež pak provedli během víkendu. Když pak zaměstnanci banky přišli v pondělí do práce, zjistili, že všechny trezory jsou prázdné. Když se o podobnou loupež pokoušela jiná skupina v roce 2019, už tolik štěstí neměli. Policie je dopadla dříve, než stihli vyhloubený tunel použít.

Jak odradit lupiče při bankovní loupeži

Tento fiktivní příběh pojednává o starci, který vyhnal z banky všechny lupiče. Jeho taktiku však používejte jen na vlastní nebezpečí. Manželský pár, jemuž bylo už přes devadesát let, chodil pravidelně do banky, protože neměli internetové bankovnictví. Jednoho dne se však stali obětmi přepadení. Do banky vtrhli čtyři ozbrojení lupiči a donutili všechny, aby si lehli na zem.

Fotografie: Freepik

Starý muž však zůstal stát s ledovým klidem. Lupiči na něj stále křičeli, ať si lehne. On však tiše pronesl: „Ne, jsem civilní agent!“ Lupiči se zarazili ve svém počínání. Situace působila tak bizarně, že nakonec usoudili, že muž je opravdu maskovaný agent a policie už míří do banky. Dali se tedy na útěk. Manželka staříka se poté zvedla ze země a manžela pochválila. Pak dodala: „Drahý, ale řekl si to špatně, ty jsi senilní, ne civilní agent.“

Zdroj: Newly